Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Öğrenciler için servisi sürücülerine seminer

  DHA
  10.09.2014 - 16:02 | Son Güncelleme:

  Kahramanmaraş’ta öğrenci taşımacılığı yapan 250 servis sürücüsüne eğitim semineri verildi.

  Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şubesi tarafından 2014-15 eğitim ve öğretim yılının başlaması ile birlikte kentteki 250 servis sürücüsüne eğitim semineri verildi. Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nde düzenlenen seminerde Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Nadir Telli tarafından sinevizyon eşliğinde bilgiler verildi. Sürücülere uyması gereken kuralları anlatan Nadir Telli, geçmiş yıllardan örnekler vererek kazaların önüne geçilmesi ve öğrencilerin güvenli şekilde taşınmasını istedi.

  Telli, karşılıklı iletişim ve denetimlerle yeni eğitim ve öğretim yılında olumsuzluklar yaşanmaması için gerekli tedbirler alındığını belirterek, şöyle konuştu:
  "Geçen yıl meydana gelen kazalarda can kaybı yaşanmadı. Bu bizim geçen yıl yaptığımız denetimler, bire bir iletişimimiz ve görüşlerimizin güzel sonuçları diye düşünüyorum. Aynı şekilde bu yılın da başarılı ve güzel geçmesini temenni ediyorum. Sürücülerimizin hem kendi güvenlikleri, hem de taşıdıkları öğrencilerimizin güvenlikleri için araçlarının bakımlarını yapmaları ve kurallara uymaları gerekiyor."

  Etiketler: seminer , okul servisi , egitim
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı