Ege Haberleri

EGE

  Ögrenciler GDO’ya hayır tisörtü giydi

  Hürriyet Haber
  15 Kasım 2009 - 00:00Son Güncelleme : 14 Kasım 2009 - 21:10

  Türkiye Mimar ve Mühendisler Odaları Birliği, Ziraat Mühendisleri Odası Öğrenci Kurultayı’nda GDO’ya yönelik bir toplantı gerçekleştirecek olan Ziraat Fakültesi öğrencileri yola çıktı.

  Ankara Barosu Eğitim ve Kültür Merkezi’nde yapılacak olan kurultayda Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden 6 öğrenci GDO için sunum yapacak. GDO’ların (Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar) tarım ve insan sağlığı üzerine Etkileri” isimli sunumu gerçekleştirecek olan Hatice Köse, Nagehan Aytın, Nilay Özaltaca, Yusuf Özeloğlu, Nergiz Hürrem Arıkan, Coşkun Okumuş isimli örgenciler, Ankara’ya gitmeden önce “GDO’ya  hayır” tişörtleriyle Ege Üniversitesi bahçesinde örgencilerin ve hocaların dikkatini çektiler. Öğrenciler, gıda güvenliğine yönelik yapılması gerekenleri sunumda anlatacaklarını belirtti.

  Öğenciler “Yönetmelik Türkiye’yi GDO’ların ithaline ve kullanımına açtı. Artık GDO’lu ürünlerle zehirlenme özgürlüğü başlamıştır. GDO’lu ürünleri topluma yedirmemek ve sesimizi duyurmak için bu tişörtleri giydik ve sunuma gidiyoruz” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı