MERSİN HABERLERİ

Öğrenciler entegre atık değerlendirme tesisini gezdi

DHA
27.03.2017 - 12:35Son Güncelleme :
DHA

MERSİN’de bir grup öğrenci Büyükşehir Belediyesi'nin atık değerlendirme ve depolama tesislerini gezdi.
Buluklu İlköğretim Okulu öğrencileri, merkez Akdeniz İlçesi Sarıibrahimli Mahallesi’nde bulunan ‘Entegre Katı Atık Değerlendirme Geri Dönüşüm ve Bertaraf Tesisleri ile Düzenli Depolama Tesisi’ni ziyaret etti. 40 kişiden oluşan öğrenci grubuna çalışmalar hakkında bilgi verildi. Tesiste yaklaşık 43 bin konutun aydınlatma enerjisine eşdeğer düzeyde, saatte 10 MW elektrik üretimi yapıldığı anlatıldı.
Fen Bilimleri Öğretmeni Özgül Kaya etkinlikle ilgili şunları söyledi: "Öğrencilerimle fen bilimleri dersinde geri dönüşüm ve enerji verimliliğine etkisi konusunu işlemiştik. Öğrencilerimizin bu konuyla ilgili yeterli bilgi sahibi olması ve Büyükşehir Belediyesi’nin Mersin’de yaptığı çalışmaları görmeleri amacıyla buraya getirmeyi hedefledim. Amacım evsel atıkların nasıl değerlendirildiğini, atıklardan üretilen enerjinin enerji verimliliğine katkısını öğrencilerime öğretmekti."

MERSİN, (DHA)
FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Öğrenciler entegre atık değerlendirme tesisini gezdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2017 tarihinde saat 12 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Öğrenciler entegre atık değerlendirme tesisini gezdi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı