Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Öğrenciler dağıtılan kumanyadan zehirlendi

  DHA
  18.09.2013 - 10:03 | Son Güncelleme:

  Batman'da taşımalı sistemle eğitim gören öğrencilere dağıtılan dürüm dönerden oluşan kumanyadan yiyen aralarında öğrencilerinde bulunduğu yaklaşık 50 kişi gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye başvurdu. Zehirlenme belirtisi gösteren öğrenciler tedaviye alındı.

  Batman'ın Oymataş, Şeyh Çoban ile Yaylıca Köyleri'nden kente merkezindeki okullara taşımalı sistemle gelip eğitim gören öğrencilere, üstlenici firma tarafından dürüm dönerden oluşan kumanya dağıtıldı. Kumanyayı alıp köylerine götüren öğrencilerin bazıları kendileri yerken bazıları da ailelerine verdi. Kumanyadan yiyenlerde bir süre sonra, baş, karın ağrısı ve kusma gibi şikayetler ortaya çıktı. Bunun üzerine durum yetkililere bildirildi. Köylere giden ambulans ve özel araçlarla zehirlenme belirtisi gösteren yaklaşık 50 kişi Batman'daki hastanelere götürüldü. Aralarında öğrencilerin de olduğu birçok kişi tedaviye alındı.

  Şeyh Çoban Köyü sakinlerinden Şirin Kort, "Öğrencilere dağıtılan döneri bazı köylüler de yiyince kusma ve halsizlik belirtileri baş gösterdi. İlk işimiz çocukları hastanelere götürmek oldu. Dürüm dönerdeki etin eski olduğunu tahmin ediyoruz. Çocukların okula başladığı ikinci günde böyle zehirlenme vakasının yaşanmasının şokundayız" dedi.
  Öte yandan taşımalı sistemle eğitim gören öğrencilere dağıtılan kumanyadan numune alınarak incelenmek üzere Tarım İl Müdürlüğüne gönderildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı