ANKARA HABERLERİ

Öğrenciler cuma günü karne alıyor

Hürriyet Haber
21.01.2010 - 00:00Son Güncelleme :

Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim öğrencileri, 22 Ocak Cuma günü karne almaya hazırlanıyor.

Hürriyet Haber

2009-2010 eğitim-öğretim yılının, 24 Eylül 2009’da başlayan ilk yarısı  cuma günü sona erecek. Yaklaşık 15 milyon öğrenci karne alarak, iki haftalık  tatile çıkacak. Okulla bu yıl tanışan 1 milyon 307 bin ilköğretim öğrencisi de  ilk karnelerini alacak.
2009-2010 eğitim öğretim yılının ikinci yarısı 8 Şubat Pazartesi günü  başlayacak. Eğitim öğretim yılı 18 Haziran Cuma günü tamamlanacak.
İkinci dönem, ilköğretim ikinci kademe öğrencileri ile lise son sınıf  öğrencileri için sınav heyecanıyla geçecek. İlköğretim ikinci kademe öğrencileri Seviye Belirleme Sınavlarına (SBS)  katılacak.
Milli Eğitim Bakanlığının sınav takvimine göre, SBS, ilköğretim 6. sınıf  öğrencileri için 12 Haziranda yapılacak. İlköğretim 7. sınıf öğrencileri SBS’ye 6  Haziranda, 8. sınıf öğrencileri ise 5 Haziranda girecek.
İlköğretim 5. sınıf ile liselerin 9, 10 ve 11. sınıflarında okuyan  öğrencilerin katıldığı Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (PYBS) 2 Mayısta  gerçekleştirilecek.
Lise son sınıf öğrencilerinin katılacağı üniversiteye giriş sınavlarının  ilk aşaması olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) için 18 Ocak Pazartesi günü  başlayan başvurular 12 Şubatta sona erecek. YGS 11 Nisanda yapılacak.
Üniversiteye girişte ikinci aşama olan Lisans Yerleştirme Sınavları’nın  (LYS) başvuru tarihi 3-14 Mayıs, LYS tarihleri de 19-20 Haziran ile 26-27 Haziran  olarak belirlendi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Öğrenciler cuma günü karne alıyor haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı