KAYSERİ HABERLERİ

Öğrenciler bisiklet dersiyle moral buluyor

AA / Ufuk Kocaeren
24.02.2016 - 16:06Son Güncelleme :
AA / Ufuk Kocaeren

KAYSERİ (AA) - İncesu ilçesinde bir okulda öğrencilere haftada 7 saat bisiklet dersi veriliyor.

Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasındaki protokol çerçevesinde, "Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı" kapsamında öğrenciler artık beden eğitimi derslerinde bisiklet kullanıyor.

İncesu Anadolu İmam-Hatip Ortaokulunda öğrenciler, bisiklet kullanmayı, bisikletin parçalarını tanımayı ve bisiklet kullanımının önemini beden eğitimi derslerinde öğreniyor.

Kendilerine dağıtılan bisikletler sayesinde büyük bir zevkle ders işleyen öğrenciler, haftada 7 saat, seçmeli spor ve fiziki etkinlikler dersinde bisiklet kullanma imkanı buluyor.

Okulun beden eğitimi öğretmeni Atilla Bülbül, öğrencilerin akıllı telefon ve bilgisayardan dolayı hareketsiz kaldıklarını, bisiklet dersi ile bu hareketsizliği bir parça engellediklerini söyledi.

Bülbül, "Bisiklet kullanırken almaları gereken önlemleri, bizzat uygulayarak öğreniyorlar. Hatta bu proje sayesinde ilk defa bisiklet kullanmayı öğrenen öğrencilerimiz bile var" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Öğrenciler bisiklet dersiyle moral buluyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 16 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Öğrenciler bisiklet dersiyle moral buluyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı