ADIYAMAN HABERLERİ

Öğrenciler AB’yi Öğreniyor

IHA
01 Temmuz 2015 - 13:09Son Güncelleme : 01 Temmuz 2015 - 13:10

'BANA AB'Yİ ANLAT' YARIŞMASINDA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ.

IHA

‘Bana AB’yi Anlat’ yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
Milli Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü, 81 ilde öğrencilerin Avrupa Birliği değerlerini öğrenmeleri amacıyla ‘Öğrenciler AB’yi Öğreniyor’ projesi başlattı. Proje, Türkiye ve Avrupa Birliği’nin mali işbirliği kapsamında finans ediliyor.
Proje kapsamında 81 ilde ‘Bana AB’yi Anlat’ konulu 7. sınıf öğrencileri arasında resim, 8. sınıflar arasında slogan, 9. sınıflar arasında kısa öykü yarışması düzenlendi.
İl düzeyinde dereceye giren öğrencilere ve okul idarecilerine ödül verildi. Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan tarafından birincileri dizüstü bilgisayar, ikincilere bisiklet, üçüncülere satranç takımı, okullara saat, öğretmenlere dolma kalem hediye edildi.
Milli Eğitim Müdürlüğü Proje Koordinatörü Ahmet Günaydın, proje hakkında bilgiler vererek, Adıyaman’dan düzenlenen yarışmalara katılımın çok iyi olduğunu dile getirdi.
Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan ise, dereceye giren öğrencileri tebrik ederek, “Tüm öğrencilerimizi ve yöneticileri tebrik ediyorum. AB bizim nihai hedefimiz değil. Bizim için AB’nin müktesebatının değerleri bizim için önemlidir. Yani insan hakları, demokrasi, özgürlük kavramları bizim için daha önemlidir. Türkiye’nin AB’ye girmemesi için AB direnç gösteriyor. Ama bir gün Türkiye, AB kapısından ayrılırsa, onlar bize girmemiz için yalvaracaktır” dedi.
Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencileri ödülleri dağıtıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden Öğrenciler AB’yi Öğreniyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Temmuz 2015 tarihinde saat 13 09’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Öğrenciler AB’yi Öğreniyor haberi güncellenecektir.

  ADIYAMAN NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ağustos 2017, Pazar
  • İmsak
   03:54
  • Guneş
   05:39
  • Öğle
   12:41
  • İkindi
   16:25
  • Akşam
   19:22
  • Yatsı
   20:53
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı