Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Öğrenci minibüsü kaza yaptı: 1 ölü, 21 yaralı

  Hürriyet Haber
  13.12.2001 - 12:31 | Son Güncelleme: 13.12.2001 - 12:31

  Bursa`nın merkez Nilüfer İlçesi`ne bağlı Güngören Köyü`nde, taşımalı sistemle eğitim gören 32 ilköğretim öğrencisini taşıyan minibüs kamyonla çarpıştı. Kazada bir öğrenci öldü, 19`u öğrenci 21 kişi yaralandı.

  Taşımalı eğitim sistemiyle  Güngören Köyü`nden Kayapa İlköğretim Okulu`na giden öğrencilerin bulunduğu, Sebahattin Aydın yönetimindeki minibüs, okula yaklaşık 5 kilometre uzaklıktaki Unçukuru mevkiinde, Muharrem Çelik`in kullandığı kamyonla çarpıştı.

  Sis ve yoldaki buzlanmadan kaynaklandığı bildirilen kazada, Arif Durmuş adlı öğrenci olay yerinde öldü. Kazada, Coşkun Aydın, İbrahim Yılmaz, Hatice Alpay, Kazım Aydın, Faruk Toygar, Vedat Alpay, Hüseyin Durmuş, Murat Alpay, Fatih Aybey, Ümmühan Taşdemir, Bahar Engin, HakanAybey, Beytullah Sezer, Bekir Tosun, Fatmagül Sezer, Halit Yılmaz, Mustafa Toygar, Kadriye Yılmaz ve Vesile Aydemir adlı öğrencilerle araç sürücüleri yaralandı.

  İlk müdahaleleri Kayapa Sağlık Ocağı`nda yapılan yaralılardan durumları ağır olan Beytullah Sezer, Halit Yılmaz, Fatmagül Sezer ve Murat Alpay ile sürücülerden Sebahattin Aydın, Uludağ Üniversitesi TıpFakültesi Hastanesi`ne, diğer yaralılar ise Bursa Devlet Hastanesi`ne kaldırıldı.


  Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Engin Özbek, kazanın ardından olay yerinde incelemelerde bulundu. Kayapa İlköğretim Okulu ile Bursa Devlet Hastanesi`ne giderek yaralı çocuklara 'geçmiş olsun' dileğinde bulunan Özbek, kazada ölen 12 yaşındaki Arif  Durmuş`un 6. sınıf öğrencisiolduğunu söyledi. Özbek, kazada yaralanan 19 öğrenciden 15`inin Bursa Devlet Hastanesi`nde ayakta tedavi edildikten sonra taburcu olduğunu, Uludağ Üniversitesi`ne kaldırılan 4 öğrencinin tedavilerinin ise devam ettiğini kaydetti. Yaralı  öğrencilerin hayati tehlikelerinin bulunmadığını, 12 öğrencinin ise kazadan yara almadan kurtulduğunu ifade eden Özbek, şunları söyledi:

  "Güngören köyündeki okulda 1, 2 ve 3`ncü sınıf öğrencileri öğrenim görüyor. Diğer öğrenciler ise 1997 yılından beri taşımalı sistemle Kayapa İlköğretim Okulu`na taşınıyor. Bölgemizde birçok okulda taşımalı sistem var. İlk kez böyle bir kazayla karşılaştığımız,bir yavrumuzu kaybettiğimiz için çok üzüntülüyüz. Tek tesellimiz hurda haline gelen araçtan diğer öğrencilerin sağ kurtulması" dedi.  Özbek, yaralı öğrencilerin tedavisi için ailelerine gerekli yardımın yapılacağını sözlerine ekledi.
   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı