İZMİR HABERLERİ

Öğrenci grubu caz yarışması finallerinde

DHA
29.03.2016 - 12:15Son Güncelleme :
DHA

ÖZEL İzmir Amerikan Koleji öğrencilerinden oluşan "Part Time" grubu dünyanın en büyük üç caz yarışmasından biri kabul edilen Bucharest International Jazz Competition'da finale kalan 25 gruptan biri oldu.
Liselerarası bir yarışma olmayan ve tamamen profesyonel müzisyen ve grupların yer aldığı Bükreş Uluslararası Caz Yarışması'nın mayıs ayında yapılacak olan finallerine 26 ülkeden toplam 25 grup katılacak. İzmir Amerikan Koleji öğrencileri Oğuz Alp Kaya, Mehmet Peker, Kerem Can Dündar, Yiğit Atay, Sinan Çetingöz ve Ege Akyıldız'dan oluşan “Part Time" grubu finallere katılma hakkı elde ederek iki büyük başarıya sahip oldular. Öncelikle tüm diğer katılımcıların profesyonel müzisyenler olduğu bir ortamda kendi yaş kategorilerinden tek aday olarak seçilerek büyük bir ayrıcalıkla finallere yükseldiler. Bunun yanı sıra Türkiye'den katılan ve finallere kalan tek grup oldular.
İki yıl önce, müzik öğretmenleri Alkan Günlü liderliğinde bu grubu kurduklarını söyleyen grup üyeleri, San Remo Müzik Festivali ve Vodafone Liselerarası Müzik Yarışması'ndaki başarılarından sonra bazı radyo kanalları tarafından canlı yayında söyleşilere davet edildiklerini belirtti. Türkiye'nin tanıtımına da katkısı olacak böylesine önemli bir organizasyonda yer aldıkları için çok mutlu olduklarını ifade eden öğrenciler okullarını ve ülkelerini en iyi şekilde temsil edeceklerine söz verdi.

İZMİR, (DHA)
FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Öğrenci grubu caz yarışması finallerinde hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 12 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Öğrenci grubu caz yarışması finallerinde haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı