BOLU HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

OGM'nin atıl durumdaki arazileri Bolu Belediyesi'ne devredildi

DHA
29.05.2018 - 18:33Son Güncelleme :
DHA

Murat KÜÇÜK/BOLU,(DHA)- BOLU Belediye Başkanlığı, Bolu Orman Bölge Müdürlüğü arasında, il sınırları içindeki Orman Genel Müdürlüğü mülkiyetinde olan atıl durumdaki kamu arazilerinin Bolu Belediyesi'ne devrini gerçekleştiren protokol imzalandı.

Bolu Belediyesi atıl durumdaki kamu arazilerinin değerlendirilmesi ve yatırıma dönüştürülerek Bolu halkının hizmetine sunulması ile ilgili olarak Bolu Orman Bölge Müdürlüğü'yle anlaşma yaptı. Bolu Belediye Başkanlığı ve Bolu Orman Bölge Müdürlüğü arasında, il sınırları içindeki Orman Genel Müdürlüğü mülkiyetinde olan kamu arazilerinin Bolu Belediyesi'ne devrini gerçekleştiren protokol imzalandı. Bolu Belediye Başkanlığı ile Bolu Orman Bölge Müdürlüğü arasında Arsa Karşılığı İnşaat Protokolü imza töreni Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü'nde düzenlendi. Protokol imza törenine Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağcan, Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, Orman Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Şahin, Bolu Orman Bölge Müdürü Hasan Keskin ve yetkililer katıldı. Söz konusu protokolle içinde yapay plajın da yer aldığı Büyüksu Su Sporları ve Rekreasyon Alanı Projesi arazisinin Bolu Belediyesi'ne devri tamamlandı. Protokolle, Bolu'da yeni hastane, spor tesisleri ve Orman Bölge Müdürlüğü Binası inşaatları da başlayacağı ifade edildi.

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, proje sayesinde tüm su sporlarının yapılacağını ifade ederek, "Biz bir dünya kenti planlıyoruz. Bu kent düzenli, kamu hizmetlerine erişim noktasında son derece verimli şekilde kurgulanmış, doğayla iç içe yaşanabilir bir turizm, spor, sağlık ve üniversite kenti olacak. 'Tabiatın Kalbi Bolu'da halkımızın büyük özlemle beklediği Büyüksu Projemizi de inşallah daha hızlı ve emin adımlarla gerçekleştireceğiz. Proje bitiminde Büyüksu Göleti'nde kano yarışları ve tüm su sporları yapılabilecek. Bolu plaja kavuşacak. Bizler gelip geçici idarecileriz. Önemli olan ülkemiz, ilimiz, milletimiz. Bolu ve ülke ekonomisi için büyük önem taşıyan bu adımın Bakanlığımız ve Belediyemiz için hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey ise, "İnanıyorum ki yapılacak hastane, spor tesisleri ve Orman Bölge Müdürlüğü binası Bolumuzda yeni hizmetlerin gerçekleştirilmesine vesile olacak. Bir yandan halkımızın sağlığına ilişkin bir tesis, hastane inşaatı yapılırken, diğer taraftan insanların sağlıklı kalması için gerekli olan spor tesislerinin hayata geçirilmesinden, ormanlarıyla ülkemizin nadide köşelerinden biri olan Bolu’nun güzel bir Orman Bölge Müdürlüğü binasına kavuşacak olmasından mutluyuz. İnşallah bütün tesislerin kazasız belasız bir an önce tamamlanıp halkımızın, Bolumuzun hizmetine sunulmasını diliyorum" diye konuştu.

PROTOKOL NE İÇERİYOR?
Protokolle Bolu Belediyesi, Orman Genel Müdürlüğü mülkiyetinde bulunan 13 bin 907 metrekare kapalı alanda Bolu Orman Bölge Müdürlüğü İdare Binası'nın inşaatını gerçekleştirecek. Karşılığında, mülkiyeti Orman Genel Müdürlüğü adına kayıtlı Bolu il sınırlarında yer alan toplam 227 bin 295 metrekarelik arsa ve üzerinde bulunan taşınmazlar Bolu Belediyesi'ne devredilecek.

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde OGM'nin atıl durumdaki arazileri Bolu Belediyesi'ne devredildi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı