Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Oğluyla aynı günde öldü

  ANTALYA, (DHA)
  11.05.2010 - 13:00 | Son Güncelleme: 11.05.2010 - 13:00

  ANTALYA'da geçirdiği motosiklet kazasında ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleşen 79 yaşındaki Hüseyin Çankaya'nın, hem doktor hem de avukat olan oğlu 57 yaşındaki Hasan Çankaya'nın da geçen yıl aynı günde yaşamını yitirdiği ortaya çıktı.

  Elmalı İlçesi'nin Akçaeniş Köyü'nde geçen 6 Mayıs'ta geçirdiği motosiklet kazasında ağır yaralanarak ambulans helikopterle Antalya'daki özel bir hastaneye kaldırılan Hüseyin Çankaya'nın beyin ölümü dün gerçekleşti. Çankaya'nın ailesi tarafından bağışlanan organlarından bir böbreği Akdeniz Üniversitesi, diğeri de Marmara Üniversitesi hastanelerine gönderildi. Karaciğeri ise Antalya Medical Park Hastanesi Organ Nakli Bölümü Başkanı Prof. Dr. Alper Demirbaş tarafından organ bekleyen 53 yaşındaki Mustafa Işık'a nakledildi.

  Hüseyin Çankaya'nın 49 yaşındaki oğlu İbrahim Gürbüz Çankaya, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni bitirdikten sonra 10 yıl sonra huhuk fakültesini de bitirip avukat olan ağabeyi Hasan Çankaya'yı da geçen yıl 10 Mayıs'ta kaybettiklerini belirterek, “Yaşına göre son derece sağlıklı olan babamı ağabeyimle aynı gün kaybetmemizin acısını kelimelerle ifade etmek zor. Aktif, samimi, sıcak ve paylaşımcı bir babanın organlarının başka bedenlerde hayat bulacak olması bizi mutlu eder” dedi.

  Adli Tıp Kurumu Morg İhtisas Dairesi eski başkanı Avukat Dr. Hasan Çankaya, Hasta ve Hasta Yakını Hakları Derneği'nin kuruluşunda da görev almış ve çalışmalara aktif şekilde katılmıştı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı