Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Oğlunun tabutunu gören anne kalp krizinden öldü

  Alaattin ONUR- Aziz GÜVENER-AKYAZI / Sakarya / DHA
  19.05.2010 - 17:12 | Son Güncelleme: 19.05.2010 - 17:12

  SAKARYA’nın Akyazı İlçesi’nde kanser tedavisi gördüğü hastanede yaşamını yitiren oğlu Nazif'in tabut içerisinde cenazesinin eve getirildiğini gören annesi 85 Emine Uysal kalp krizi geçirdi.

  Akyazı İlçesi’nin Osmanbey Köyü’nde kavakçılık yaparak yaşamını sürdüren 4 çocuk babası 57 yaşındaki Nazif Uysal, bir yıl önce yakalandığı karaciğer kanseri için İstanbul Çapa Tıp Fakültesi’nde kanser tedavisi görürken, tedavinin Adapazarı’nda sürmesi için taburcu edildi.  Evine getirilen Nazif Uysal, Adapazarı Yenikent Devlet Hastanesi'nde 4 ay süren tedavi sonrasında önceki gece yaşamını yitirdi. Nazif Uysal’ın cenazesi dün saat 11.30 sıralarında hastaneden alınarak toprağa verilmek üzere köyüne getirildi.

  OĞLUNUN TABUTUNU GÖRÜNCE YERE YIĞILDI

  Aynı evde yaşadığı oğlunun ölüm haberini alan annesi Emine Uysal gözyaşı döktü. Sürekli olarak ağlayan ve kendisini teselliye çalışan akrabalarına ‘Ben de öleyim’ diyen yaşlı kadın, bir süre sonra cenaze arabası ile tabut içerisinde oğlunun cenazesinin eve geldiğini görünce dayanamayıp yere düştü. 112 ekibi tarafından müdahale edilen Emine Uysal, ambulansla Akyazı Devlet Hastanesi'ne kaldırmak istenirken yolda yaşamını yitirdi.

  CENAZE BEKLETİLDİ

  Annenin evlat acısından beklenmedik ölümü üzerine, Uysal ailesi kanserden ölen Nazif Uysal’ın cenazesini annesiyle birlikte toprağa vermek için bekletti. Bugün öğle vakti anne- oğulun Osmanbey Köyü’ndeki evlerinden alınan cenazesi köy mezarlığına getirildi ve yan yana toprağa verildi.
  Köyün eski muhtarı Adnan Özdemir, 85 yaşındaki Emine Uysal’ın oğlunu çok sevdiğini belirterek, “2 oğlu 3 kızı vardı. Oğlu Nazif’i çok sevdiği için onun yanında kalıyordu. Ama kanser olduğunu öğrenince yıkıldı. 4 aydır oğluna üzülüyordu. Cenazesi de eve gelince dayanamadı 2 saat içerisinde kalp krizi geçirip öldü” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı