Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Oğlunu şeytan çıkarma ayininde öldüren anne yargı karşısında

  Telegraph
  30 Mayıs 2011 - 10:01Son Güncelleme : 30 Mayıs 2011 - 12:03

  ABD’nin Indiana eyaletinde, iki yıl önce içine şeytan girdiğine inandığı çocuğunu şeytan çıkarma ritüelinde öldüren anne mahkemeye çıkarıldı. Oğluna kendi yaptığı bir iksiri zorla içirmeye çalışırken ölümüne neden olan Latisha Lawson, suçlu bulunduğu takdirde 45 yıl hapis cezası alabilir.

  31 yaşındaki anne, iki yaşındaki Jezaih’in bedenine girdiğine inandığı şeytanı çıkarmak için, oğluna zorla zeytinyağı ve sirke koyduğu bir sıvı içirmeye çalıştı. Jezaih, sıvıyı içmeye direnince kusmaya başladı. Annesi çocuğun ağzını zorla kapatıp baskı yapınca, küçük çocuğun boynu kırıldı.

   

  Mahkemeye çıkarılan Lawson, “çocuğunun bedeninde saklanan Marzon adındaki iblisi” çıkarmaya çalıştığını belirterek kendini savundu. Latisha, “hamile olduğu dönemde Tanrı’ya olan sevgisini itiraf etmediği için çocuğunun şeytan tarafından ele geçirildiğini” söyledi.

   

  CESEDİ BİR YIL SAKLADI

  Lawson, aynı zamanda “şeytan çıkartan iksiri” yapmasında kendisine bir kadının yardım ettiğini ve iksiri Fort Wayne kentindeki evinde dört çocuğa daha içirdiklerini anlattı. Çocuklardan üçü sıvıyı hemen kusunca, Lawson oğlunun ağzını kapamaya çalıştı ve çocuğunu öldürdü.

   

  Polis, Kasım 2009’da ölen ve cesedi plastik bir poşette bir seneden fazla saklanan Jeziah’ı, Aralık 2010’da buldu. Lawson, “Çocuğunun bedenini plastik poşette sakladığını çünkü tekrar hayata döneceğine inandığını, bunun için Tanrı’ya yalvardığını” ifade etti.

   

  Savcılar, bir çocuğu daha olan Lawson’ın “yaptıklarının doğru olduğuna körü körüne inandığını” belirtti.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı