« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Oğlunu kaptanlık bandıyla uğurladı

Başkan Demirören, İbrahim Toraman’la olan kavgasından dolayı sözleşmesini feshettiği İbrahim Üzülmez’e büyük bir jestle veda etti.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
ANKARAGÜCÜ maçının devre arasında İbrahim Toraman’a yumruk attığı için sözleşmesi feshedilen Beşiktaşlı İbrahim Üzülmez, dün başkan Yıldırım Demirören ile birlikte medyanın önüne çıktı. 11 yıldır siyah beyazlı formayı giyen futbolcusunun basın toplantısına özellikle katılmak istediğini vurgulayan Demirören, Üzülmez’i de tıpkı Mustafa Denizli’ye yaptığı gibi unutulmaz bir jestle uğurladı. Siyah beyazlıların başkanı, “oğlum” diye hitap ettiği oyuncusuna kaptanlık bandını hediye etti. Türk futbol tarihinde bir ilki gerçekleştirdiklerini belirten Demirören, “Maalesef kaptanımız İbrahim’in mukavelesini feshettik, ama bugün beraber vedalaşıyoruz. Beşiktaş dünya kulübü olduysa, disiplinden taviz veremez. İbrahim deliliğinin kurbanı oldu. Sabaha kadar uyuyamadım. Revna Hanım da ağlıyordu. Bu kararla kazanan olmadı. Kaybeden Türk futbolu, Beşiktaş ve İbrahim oldu” dedi.

İbrahim’i Beşiktaş Kulübü’ne getiren kişinin kendisi olduğunu da kaydeden Demirören şunları söyledi: “İbrahim, mecazi anlamda her futbolcuyu dövebilir, ama baş başayken, devre arasında değil. Hocamız olayla ilgili rapor verdi, kararı alan ise yönetim kuruludur...

Jübilesini yaparız

Ben bir oğlumu kaybettim, yönetim kurulu da oğlunu kaybetti. Ama şartlar uygun olursa İstanbul’daki son maçımız olan Gaziantepspor karşılaşmasında jübile teklif ediyoruz. İbrahim’in Beşiktaş’tan kopma şansı yok. Beşiktaşlı Deli İbrahim, Beşiktaşlı Deli İbrahim olarak kalacak... Bu hareketi yapan başka bir oyuncu olsaydı dönüş uçağına binemezdi. İbrahim olduğu için bu vedayı böyle yapıyorum.”

İbrahim Üzülmez için ne dediler?

Sergen Yalçın
Yazık oldu
ÇOK ani ve geniş düşünülmeden verilmiş bir karar. İbrahim’e yazık oldu.

Koray Avcı
Hak etmedi
Bence hak etmediği bir tutumla karşı karşıya kaldı. Sahip çıkılabilirdi.

Ali Tandoğan
Bir sebebi var
Ben yapmış olduğu davranışın bir sebebi olduğunu düşünüyorum.

Celal Kolot
Böyle olmamalıydı

Formasına saygısızlığa tepki göstermiştir. Farklı davranılmalıydı.

Erol Kaynar
Ya Guti yapsaydı
Kavga Q7-Guti arasında yaşansaydı aynı davranışı gösterir miydik?

Bunları da Beğenebilirsiniz