Gündem Haberleri

  Oğlunu demir çubukla dövmüş

  A.A
  03.12.2009 - 10:30 | Son Güncelleme:

  Sivas'ın Suşehri ilçesinde, oğlunu demir çubukla dövdüğü iddiasıyla gözaltına alınan baba, ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

  Suşehri'ne bağlı Gümüştaş köyünde 9 yaşındaki oğlu Gaffar Muhammet Ö'yü demir çubukla dövdüğü iddiasıyla gözaltına alınan Hasan Ö, Suşehri İlçe Jandarma Komutanlığında ifadesi alındıktan sonra savcılık talimatıyla serbest bırakılırken, Gaffar Muhammet Ö, babasından ayrı yaşayan annesi Melek Ö'ye teslim edildi. Gaffar Muhammet Ö'nün, Suşehri'nde bir okula yerleştirileceği öğrenildi.

  Eşinin şiddetine maruz kaldığı gerekçesiyle geçen yıl 4 yaşındaki kızı Şifa'yı da yanına alarak ilçe merkezinde yaşayan babasının yanına yerleşen Melek Ö, AA muhabirine, aylar sonra 2 çocuğuyla birlikte güzel bir gece geçirdiklerini söyledi.

  Endişelerinin sürdüğünü, eşinin bundan sonra daha çok hırçınlaşacağını belirten Melek Ö, “Eşimin huyunu artık biliyoruz. Bizi bırakmayacak. Korkuyorum. Yetkililerin bizlere yardımcı olmasını istiyorum. Tek isteğim, ayrı yaşadığım eşimin bizleri rahat bırakması” dedi.

  Bundan sonra çocuklarıyla bir arada mutlu olmak istediğini ifade eden Melek Ö, sözlerini şöyle sürdürdü:
  “Evlendikten sonra hayatımın en güzel günü 2 çocuğumla birlikte dün gece oldu. 4 yaşındaki Şifa adlı kızım ile oğlum Gaffar Muhammet, dün akşam evde güzelce oynadı. Ben de onları izledim. Bundan güzel mutluluk nasıl olabilir ki. Çocuklarım yanımda artık çok mutluyum.”

  OLAY

  Suşehri ilçesine bağlı Gümüştaş köyünde babası Hasan Ö. (36) ile birlikte yaşayan 9 yaşındaki Gaffar Muhammet Ö, Kurban Bayramı'nın ikinci günü, geçen yıl babasından ayrı yaşamaya başlayan annesi Melek Ö. (28) ile bayramlaşmak üzere Suşehri'ne gitmişti. İlköğretim Okulu 3. sınıf öğrencisi minik çocuğun, babasından habersiz olarak annesiyle bayramlaştıktan sonra aynı gün köye döndüğünde, Hasan Ö. tarafından demir çubukla dövüldüğü öne sürülmüştü.
  İhbar üzerine köye giden jandarma, babayı gözaltına almış, oğlu ise tedavisinin ardından ilçede yaşayan annesine teslim edilmişti.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı