İSTANBUL HABERLERİ

Oğluna isabet eden maganda kurşunu nedeniyle işsiz kalan bakıcı Zeynep annenin buruk 'Anneler günü'

DHA
13.05.2017 - 09:21Son Güncelleme :
DHA

İhsan DÖRTKARDEŞ/İSTANBUL, (DHA)- Gazi Mahallesi'nde maganda kurşunu ile yatağa bağlı kalan  ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde yoğun bakımda 7 ay tutulan oğlu Ahmet Emre Çavuş için hastaneden ayrılamayınca Zeynep Çavuş  bakıcı annelik görevini de bırakmak zorunda kaldı.  Çavuş, hastanede yaşadığı ikinci ‘Anneler Günü’nünde buruk olduğunu söyledi.
Bahçelievler Çocuk Esirgeme Kurumu’nda taşeron firmada bakıcı anne 2 çocuk annesi Zeynep Çavuş, serseri bir kurşunun tüm yaşamları gibi oğlunun göğüsten alt tarafını felç ettiğini söyledi. 2 Ağustos 2015 tarihinde meydana gelen bu olaydan sonra ikinci anneler gününü de hastanede geçireceklerini belirten anne Çavuş, “Haftanın 7 günü 24 saat oğlum Ahmet Emre’nin yanındayız. Anneler Günü’nde sağlığına kavuşmuş oğlumun evimde bana sarılmasını isterdim. Buruk bir duygu” dedi. Bakırköy, Avcılar ile Sultangazi Belediyesi'nin çeşitli tarihlerde desteklerde bulunduğu, çeşitli politikacı ve sanatçıların destek sözü verdiği koyu Beşiktaş taraftarı oğlu Ahmet Emre Çavuş’u felç eden ve fizik tedavi ile sağlığına kavuşması için yerel bir gazetenin imtiyaz sahibi eşi Bülent Çavuş ile mücadele ettiklerini anlatan gözü yaşlı anne şunları anlattı:
“ÇOCUKLAR GELİP ANNELER GÜNÜ’NÜ KUTLUYORDU”
“Oğlum 7 ay yoğun bakımda kaldı. Onun yanında kalmak zorunda olunca işimden ayrılmak zorunda kaldım. Çocuk Esirgeme’deki bakıcı annelik işimi, oradaki çocukları çok seviyordum. Anneler gününde nöbetim varsa bu günü geçirmek çok güzeldi. Düşünsenize bir sürü çocuğunuz var gelip anneler gününüzü kutluyorlardı. O çok farklı bir duyguydu. İşimi çok seviyordum. Emre’nin sağlığına kavuşmasını işime dönmeyi çok istiyorum. Çok özlüyorum yuvayı.”
Zeynep Çavuş, gelen kurşun ile lise öğrencisi oğlunun bir süre öncesine kadar Şişli’de yataklı tedavi gördüğü fizik tedavi merkezinin İl Sağlık Müdürlüğü tarafından kapatıldığını kendileri gibi birçok hastanın zor durumda kaldığını, geldikleri Gaziosmanpaşa Küçükköy’deki hastadeye alışmaya çalıştıklarını söyledi. Oğlu Ahmet Emre Çavuş’un fizik tedaviye olumlu yanıt verdiğini, hissettiği vücut bölgesinin giderek aşağı inmeye başladığını belirten Zeynep Çavuş, şöyle dedi:
“TIKANMIŞ DURUMDAYIZ”
“Bütün doktorlar Emre’nin fizik tedavi ve zamanla ayağa kalkacağını söylüyor. Türkiye şartlarında Emre gibi çok ağır hastalara kapsamlı fizik tedavi veremiyor. SGK’nın ize verdiği yataklı fizik tedavi yılda 1 ay. O kota dolunca çıkmaz zorundasınız. Ama bu tür hastaların fizik tedavilerinin aksamaması gerekiyor. Yöneldiğiniz özel hastaneler karşılanması mümkün olmayan çok yüksek fiyatlarda. Çünkü 1-2 ay değil 1 yıl yatırıyorsunuz. Haliyle düşük gelirli insanlar bunu karşılayamıyor. Biz de hastane masraflarını karşılama konusunda tıkanmış durumdayız. Ben işsiz kaldım, çalışamaz oldum. Babanın bir ayağı hastanede, bir ayağı işte. Haliyle hastane masraflarını karşılamada o kadar zorlanıyoruz ki.”

(FOTOĞRAF)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Oğluna isabet eden maganda kurşunu nedeniyle işsiz kalan bakıcı Zeynep annenin buruk 'Anneler günü' hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Mayıs 2017 tarihinde saat 09 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Oğluna isabet eden maganda kurşunu nedeniyle işsiz kalan bakıcı Zeynep annenin buruk 'Anneler günü' haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL YOL DURUMU
  İstanbul3 DERECE
  Yol durumu »
  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ekim 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:34
  • Guneş
   07:14
  • Öğle
   13:00
  • İkindi
   15:59
  • Akşam
   18:23
  • Yatsı
   19:52
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı