Ege Haberleri

EGE

  Oğlumuz görev şehidi sayılsın

  Tufan HAMARAT / İZMİR, (DHA)
  13.09.2015 - 17:40 | Son Güncelleme: 13.09.2015 - 17:40

  Mısır’daki Afrika Kupası’nda müsabaka esnasında yere yığılarak kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren tekvandocu Seyithan Akbalık’ın ölüm nedeninin ani kalp durması olduğu kesinlik kazandı. Ailesi, “Oğlumuz milli sporcuydu ve Türkiye’yi temsil ediyordu. Görev şehidi sayılmasını istiyoruz” dedi.

  İZMİR’de küçük yaştan itibaren profesyonel olarak maçlara çıkan milli tekvandocu Seyithan Akbalık (21), olimpiyatlara katılmak amacıyla puan toplamak için, Mısır’da yapılan Uluslararası Tekvando Şampiyonası’na gitti. Geçen yıl 16 Şubat’ta müsabaka sırasında fenalaşıp yere yığılan ve müdahalelere rağmen kurtarılamayan genç sporcu, İzmir’e getirilip Doğançay’da toprağa verildi.

  Oğlumuz görev şehidi sayılsın

  Tek hayali ev almaktı

  Baba Erdal Akbalık o tarihte yaptığı açıklamada, “Oğlumda 16 yaşında iken kalp rahatsızlığı olduğu ortaya çıktı. Doktorlar, kalp kapakçıklarında sorun olduğunu, bunun da ritim bozukluğuna yol açtığını, ancak ilaç kullanması halinde müsabakalarda bir sorun yaşamayacağını söyledi” dedi. Tek hayali Türk spor tarihine adını altın harflerle yazdırıp, olimpiyatlarda şampiyonluğu elde ettikten sonra kirada oturan annesine mütevazı bir ev almak olan Seyithan’ın Türkiye’deki otopsisinde herhangi bir bulguya rastlanmadı ve Mısır’daki sonuçlar beklenmeye başlandı. Yaptığı spor dalında birçok derecesi bulunan Seyithan Akbalık’ın ölümünün netlik kazanması için beklenen rapor bir süre önce geldi.

  Oğlumuz görev şehidi sayılsın

  O rapor da temiz çıktı

  Mısır’dan gelen raporun da temiz çıktığını kaydeden baba Erdal Akbalık, şöyle konuştu: “Olayı araştıran savcı, oğlumun vücudunun temiz olduğunu, kanında da herhangi bir olumsuz bulguya rastlanılmadığını, ölüm nedeninin ani kalp durması olduğunu, dosyanın da kapandığını söyledi. Olay tarihinden bu yana haftanın iki günü oğlumuzu kabri başında ziyaret ediyoruz. O milli sporcuydu ve Türkiye’yi temsil etmek üzere Mısır'a gitti. Oğlumuzun görev şehidi sayılmasını istiyoruz.”

  Bu arada Türkiye Tekvando Federasyonu’nun milli sporcunun hayalini gerçekleştirmek için başlattığı kampanyanın tamamlanmasının ardından toplanan bir miktar parayı teslim ettiği, ailenin de üzerini krediyle tamamlayıp ev almak üzere sözleşme imzaladığı belirtildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı