« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Oğlumun idolü Hakan Şükür

"Hedefi üç büyük takımdan birinde forma giymekti. Ancak Hakan Şükür'e olan hayranlığının etkisiyle Galatasaray'ı her zaman daha yakın buldu. Transferi gerçekleştiğinde, Hakan'la yan yana oynayacağı için havalara uçtu."

Ulaş SAĞ/ DHA
SON GÜNCELLEME
Cimbom ilk tercihti

G.Saray'ın 22 yaşındaki golcüsü Hasan Kabze'nin İzmir'de öğretmenlik yapan babası Radi Kabze, oğlunun her zaman Hakan Şükür'ü idolü olarak gördüğünü, sarı kırmızılı takımda forma giymekten mutluluk duyduğunu söyledi. Buca Ticaret Meslek Lisesi Müdürü olan Radi Kabze, "Hasan, hedefini üç büyük takımdan birinde forma giymek olarak belirledi. Ancak Hakan Şükür'e olan hayranlığının etkisiyle Galatasaray'ı her zaman daha yakın buldu.

Kaleye ben geçerdim

Transferi gerçekleştiğinde, Hakan'la yan yana oynayacağı için havalara uçtu’ dedi.
Devlet memuru olduğu için birçok ilde görev yaptığını belirten baba Kabze, "Ben de gençliğimde, Sivas'ın amatör takımlardan Yıldızspor'da oynadım. Ancak futbol hobi olarak kaldı" dedi. Oğlu Hasan'ın, çocukluğundan beri futbol oynamayı çok istediğini belirten Kabze, şunları söyledi. "3-4 yaşındayken evin koridoruna sandalyelerden kurduğu kaleye beni geçirir, şut çekerdi.

Kolu kırılmıştı

Bucaspor Yıldız Takımı'nda oynarken, bir maçta kolu kırıldığı için annesinin isteğiyle 11 yaşında futbola ara verdi.
Uluslararası İlişkiler okumayı hedefliyordu. Ancak lisede yeniden okul takımına alınınca, 17 yaşında Buca Genç Takımı'na döndü. Bucaspor, o sezon Türkiye (B) Genç Şampiyonu oldu. Oğlum futbolun yanı sıra diğer branşlarda da çok yeteneklidir. Özellikle Basketbol ve masa tenisini de iyi oynar. Onunla her zaman gurur duyarız."

İstanbul onu bozmaz

Baba Kabze, "Spora doğuştan yeteneği var. İlk aşkı futbol. O yüzden İstanbul onu bozmaz. Ayakları futbolcu için biraz büyük. 45 numara ayakkabı giyer. Öğrencilik dönemi boyunca derslerini hiç aksatmadı. Özellikle matematikte çok başarılıydı. Meslek olarak futbolu tercih edince tahsilini doğal olarak ikinci plana itildi. Şu anda Açık Öğretim'de işletme okuyor. Antrenman programı yoğun olduğu için telefonla bile zor görüşüyoruz" dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz