Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Oğlumu katil yaptınız

  Hürriyet Haber
  30 Mayıs 2000 - 00:00Son Güncelleme : 30 Mayıs 2000 - 00:01

  Anneden şemsiyeli koruma

  Bağdat Caddesi'nde Selin ile Erdem'in ölümüne yol açtığı iddia edilen sanık oğlunu şemsiyesiyle gizlemeye çalışan anne, ‘‘Onu katil yaptınız’’ diye gazetecilerin üzerine yürüdü.

  BAĞDAT Caddesi'nde, otomobiliyle hız sınırını aşınca, Selin Uras ve arkadaşı Erdem Celasun'un ölümüne neden olduğu iddiasıyla tutuklanan Baran Balcıoğlu, kimlik tespiti için dün Kadıköy Adliyesi'ne getirildi. Yargılanmasına bugün başlanacak olan Balcıoğlu'nun fotoğraflarının çekilmesini engellemek isteyen annesi Tomris Balcıoğlu şemsiyesini açıp perdeleme yaptı. Gazetecilerin üzerine de yürüyen Tomris Balcıoğlu ‘‘Oğlumu katil yaptınız. Yazdığınız tüm haberler yalan. Yanıma yaklaşmayın, sizi öldürürüm. Defolun’’ diye bağırdı.

  10 ıyıl hapsi isteniyor

  Dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu iki kişinin ölümüne neden olduğu iddiasıyla hakkında 10 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan Baran Balcıoğlu, kimlik yoklaması için Kadıköy Adliyesi'ne getirilirken, elleriyle yüzünü kapattı. 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nde kimlik sorgusu yapılan Balcıoğlu, duruşma öncesi talebi olup olmadığı sorulduğunda ‘‘Savunmamı avukatım yapacak’’ dedi.

  Hız denemesi yapıyordu

  Sanık Baran Balcıoğlu, Bağdat Caddesi'nde hız limitlerini aştığı 34 EGE 76 plakalı otomobiliyle, Erdem Celasun ve arkadaşı Selin Uras'ın bulunduğu otomobile çarpmıştı. Uras ve Celasun'un ölümüyle sonuçlanan kazadan sonra tutuklanan Baran Balcıoğlu önce Paşakapısı, sonra güvenlik nedeniyle Üsküdar E Tipi Cezaevi'ne gönderilmişti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı