Gündem Haberleri

  Oğlumu hafta sonları görmeye gidiyordum

  Hürriyet Haber
  03.08.2006 - 01:26 | Son Güncelleme:

  ÇANAKKALE’de 4 ay önce kaybolan Şeref Can Engin’i kaçırdığı iddiasıyla yakalanınca "Çocuğun gerçek babası benim" diyen Ahmet Delican, mahkemede DNA test sonuçlarını delil olarak göstermesi ve çocuğun annesi Yıldız Engin’in itirafı üzerine serbest bırakıldı. Polisteki işlemlerden sonra Kadıköy Cumhuriyet Savcılığı’na çıkartılan Ahmet Delican, Savcı Suat Aslan tarafından 4 saat sorgulandı. Savcı küçük Şeref’in anne ve babasıyla amca Turgay Engin’i adliyeye davet etti. Engin ailesinin üyeleri ile Ahmet Delican ayrı ayrı odalarda sorgulandı. Savcı, çocuğun kaçırılmasından sonra "Şeref’in bırakılması için 100 bin YTL fidye istediler" diye açıklama yapan amcayla zanlıyı telefonda konuşturup sesi tanıyıp tanımadığını sordu. Amca ise "Telefondaki ses bu sesti" dedi. Savcı, Delican’ı hürriyeti tahdit ve gaspa teşebbüs suçlarından Kadıköy 1’nci Sulh Ceza Mahkemesi’ne gönderdi.

  Ahmet Delican, mahkemede Yıldız Engin’le eşinden ayrı olduğu dönemde 3 yıl birlikte olduklarını ve çocuğun bu ilişki sonucu doğduğunu söyledi. Delican şöyle konuştu: "Yıldız çocuk doğduktan sonra bana geldi. ’Bu senin çocuğun’ dedi. Ben de çocuğun benim olup olmadığını anlamak için DNA testi istedim. Yıldız’ın getirdiği tırnak ve tükürük numunelerini Acıbadem Hastanesi ve Avrupa’daki bir kliniğe gönderdim. Çocuk yüzde 99 benim çıktı. Çanakkale’ye gidip çocuğu annesinden teslim alıp İstanbul’a getirdim. Daha sonra olaylar medyaya yansıdı." Delican test raporlarını da mahkemeye delil olarak sundu.

  Anne Yıldız Engin ise emniyetteki ifadesinin aksine, mahkemede yaşadığı aşkı itiraf ederek "Çocuk dünyaya geldikten sonra DNA testi yapıldı. Çocuk Ahmet Delican’ın çıktı. Şeref Can’ı Çanakkale’de ben teslim ettim" dedi. Yıldız Engin, çocuğu kayıp olduğu süre içinde hafta sonları gördüğünü de söyledi. Tuncay Engin ise ifadesinde Ahmet Delican’dan şikayetçi olduğunu belirtti.

  Mahkeme, annenin itirafı üzerine Ahmet Delican’ı serbest bıraktı. Delican, adliyeden çıkarken bir soru üzerine, "Benim 5 çocuğum var. Beşincisi Şeref Can’dır. Velayet davası açacağım" dedi. Orhan SAAT-Gürkan ÖZTEKİN
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı