« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Oğluma gidip yardım etmek istedim"

Londra Olimpiyat Oyunları'nda Türkiye'ye ilk madalyasını kazandıran milli güreşçi Rıza Kayaalp, güreş hayatının yeni başladığını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Grekoromen güreş 120 kiloda bronz madalya kazanan Rıza Kayaalp ile annesi Sevgi Kayaalp, AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

Kendisinin ilk madalya kazanan sporcu olarak, “şeytanın bacağını kırdığını” söyleyen Kayaalp, “Güreşte, tekvandoda, atletizmde daha yarışacak sporcularımız var. Onlardan da madalyalar gelebilir” dedi.

“Benim güreş hayatım yeni başladı. Ben daha 23 yaşındayım ve yolun başındayım” diyen milli güreşçi, şimdiye kadar birçok madalya kazanmış olmasına karşın, güreşe yeni başlamış gibi baktığını ifade etti.

Kayaalp, “Önümde 12-13 yıl daha var. Öncelikle hedefim olimpiyatlarda altın madalya almak, sonra da rekorlar kırmak. Hamza (Yerlikaya) ağabeyin, Şeref (Eroğlu) ağabeyin rekorlarını kırmak istiyorum ve bunu başaracağıma da inanıyorum. O yetenek bende var, çalışmayı da seviyorum” diye konuştu.

Türkiye'ye yarın döneceklerini ve tatil yapmayı planladığını söyleyen Rıza Kayaalp, “Çok çalışmak bazen işe yaramıyor, bıkkınlığa yol açıyor. O bıkkınlığı üstümden atabilmek için 1-1 buçuk ay gibi uzun bir tatil yapmak istiyorum” dedi.

İLK MADALYA YARGILANAN KUZENİNE

“Oğlum hepsi içerisinde en yakışıklısıydı”

Oğlunun mücadelesini tribünden izlerken heyecanlandığını söyleyen Sevgi Kayaalp de, “Oğluma gidip de yardım edesim geldi. Oturduğum yerden Allah'a yalvardım, dua ettim oğluma. 'Türkiye' diye bağırdım. Ben de onunla güreşiyor gibiydim. Adeta beraber güreştik” diye konuştu.

Madalya töreninde ise tribünde oturan herkesin kendisini tebrik ettiğini anlatan anne Kayaalp, “Oğlum hepsinin içinde en yakışıklısıydı. Herkes beni tebrik etti, çok mutluyum” dedi.

Sevgi Kayaalp oğlunun, hangi yemekleri en çok sevdiğinin sorulması üzerine de, “Arabaşı çorbasını, hoşafı ve bazlamayı çok sever” yanıtını verdi.

Anne Kayaalp, oğlunun karşılaşmalarını tribünlerden izledi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz