Ege Haberleri

  "Oğlum uyuşturucu alıp beni dövüyor"

  Yaşar ANTER/BODRUM
  18.12.2014 - 11:08 | Son Güncelleme:

  MUĞLA'nın Bodrum İlçesi'nde, evinin altındaki atölyede tekne imalatı yapan 48 yaşındaki Mustafa Yılmaz, uyuşturucu bağımlısı olduğunu ileri sürdüğü oğlu 27 yaşındaki İ. Yılmaz tarafından 4 gün önce dövülüp, satırla yaralandıktan sonra evden atıldığını öne sürerek polise ve Kaymakamlığa şikayetçi oldu.

  Hastaneden darp raporu alan Yılmaz, kaymakamlığa verdiği dilekçede oğlunun bonzai kullanıp, tiner gibi uçucu maddeler soluduktan sonra kendisini dövüp kesici aletlerle yaraladığını, can güvenliğinin olmadığını söyledi. Oğlunun kendisini, evini ve işyerini satıp parasını vermesi için ölümle tehdit ettiğini de dilekçesinde belirten Yılmaz, "Başkalarına da zarar verebilir. Bu nedenle yakalanıp, tedavi altına alınmasını istiyorum" dedi. Evine giremeyen Yılmaz, polisle birlikte gidebileceği yerlerde oğlunu aramaya başladı. Ancak, İ. Yılmaz bulunamadı.

  BABASINA RANDEVU VERDİ, BIÇAKLA YAKALANDI
  Polisin aradığı İ. Yılmaz, geçen salı günü evin yakınına gelip, telefonla babasını arayarak, görüşmek istediğini söyledi. Bunun üzerine baba Yılmaz, durumu polise bildirdi. Evin çevresinde 5 sivil ve 6 da motorize yunus ekibi önlem aldı. İ. Yılmaz, buluşma yerine gelen babasına 10 metre kadar yaklaştığı sırada harekete geçen polisler, kendisini yakalayıp, etkisiz hale getirdi. İ. Yılmaz'ın üzerinde yapılan aramada bir bıçak ele geçirildi.
  Oğlum uyuşturucu alıp beni dövüyor
  YARDIM İSTEDİ

  İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen İ.Y.'nin geçen yıl Marmaris'te bir evi kundaklama suçundan arandığı da ortaya çıktı. İ.Y. polisteki ifadesinde, "Babam, para vermiyordu. Durumumu ben de beğenmiyordum. Ancak, anneme küfür ettiği için sinirlenip, kendimi kaybettim. Ne yaptığımı bilmiyordum, yardım edilmesini istiyorum" dedi. İ.Y. işlemlerinin ardından tedavisi için Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'nin AMATEM Bölümü'ne gönderildi.
  Oğlum uyuşturucu alıp beni dövüyor
  'TEDAVİ OLSUN YİNE YANIMA ALACAĞIM'
  Oğlunun yakalanmasıyla rahat bir nefes alan baba Mustafa Yılmaz, DHA muhabirine şunları söyledi:
  "Çok iyi mesleğim var. Oğluma da mesleğimi öğrettim. Ama 3- 4 yıl önce uyuşturucuya alıştı. Aynı evde birlikte kalıyorduk. Bonzai, esrar, tiner ne bulursa kullanıyordu. Ne yaptıysam vazgeçiremedim. Tedaviyi sürekli reddetti. Bir yıl içerisinde beni birkaç kez dövdü, bıçak ve satırla yaraladı, hastanelik oldum. Karakola gidip şikayetçi oldum. Gözaltına alıp, daha sonra serbest bırakıldı. Ancak son iki haftadır atölyemi ve evimi satarak parasını kendisine vermemi, aksi takdirde beni öldüreceğini söylemeye başladı. Son olarak satırla saldırıp yaraladıktan sonra sokağa attı. Çaresiz kendisinden şikayetçi oldum. Oğlum için, içim yanıyor. Tedavisinin ardından oğlumu tekrar yanıma alacağım."
  Oğlum uyuşturucu alıp beni dövüyor

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı