Gündem Haberleri

  ‘Oğlum kasayı boşaltıp kaçtı’

  Taylan YILDIRIM / DHA
  19.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir’de araları bir türlü düzelmeyen hatta aile soyadını değiştirdiğinde kendi soyadını değiştirmeyen bir evlat iddiaya göre ilaçlı meyve suyu içirip annesini uyuttu, ardından 600 bin lira para, 100 bin lira değerinde ziynet eşyasını çaldı.

  İZMİR’in önde gelen atık kâğıt toplama firmasının sahibi Cihan Uztemur, ailenin soyadını mahkeme kararıyla ‘Cihanoğulları’ olarak değiştirdi. Büyük oğlu Ayhan Uztemur (37) için nakliye firmasından mobilya mağazasına kadar birçok işyeri açtı. Baba Cihanoğulları, her seferinde işleri batırıp çeşitli adli olaylara karışan, soyadını da değiştirmeyen oğluyla kavga edip 10 yıl önce ilişkisini kesti. Bu karara ailenin diğer fertleri de uydu.

  Annesini kandırdı

  Babasının geçen ocakta trafik kazası geçirip yatalak kaldığını öğrenen Ayhan Uztemur, Kurban Bayramı’nın ikinci günü annesi Belgüzar Cihanoğulları’nın yanına gitti. Annesine, “kavga ettiği eşinin kendisini evden kovduğunu” söyleyen Uztemur af diledi. Anne oğlunu affetti, evde kalmasına izin verdi. İddiaya göre annesine ilaçlı mevve suyu içirip uyutan Ayhan Uztemur, cebinden aldığı anahtarla evdeki kasayı açıp içerisindeki 600 bin lira para ve 100 bin lira değerindeki ziynet eşyasını çaldı. Kendine geldikten sonra oğlunun kasayı boşalttığını anlayan Belgüzar Cihanoğulları, diğer 4 oğluyla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulundu.

  15 bin dolar ödül

  Anne Cihanoğulları, “Ağlayıp ayaklarıma kapanınca ana yüreğim dayanmadı. Meğer bizlere bu kazığı atmak için yapmış. Peşini bırakmayacağım” derken, Uztemur’un kardeşleri de duvarlara yapıştırdıkları ilanlarda, “ağabeylerinin yerini bildirene 15 bin dolar ödül vereceklerini” duyurdu. Erdal Cihanoğulları, “Ağabeyimizin yaptıklarını kabullenemiyoruz. Geçmişte beni bile tehdip edip kaçırmaya çalıştı” dedi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı