Gündem Haberleri

  ‘Oğlum camdan atlamadı, atıldı’

  Murat KAZANCI-Selçuk YAŞAR / İSTANBUL
  21.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Berlin’de bir galerinin penceresinden düşerek yaşamını yitiren DJ Erkan Atar’ın babası Altun Atar, görgü tanıklarının “Düşerken hareketsizdi” dediğini aktararak, “İlaç verilmiş ya da darp edilmiş olabilir” dedi.

  TÜRKİYE’de tanıştığı Polonyalı sevgilisi ile önce Polonya’ya, oradan Avusturya’ya, ardından Almanya’ya giden müzisyen Erkan Atar (30), 3 aydır Berlin’deki Cake adlı gece kulübünde çalışıyordu. 11 Mayıs’ta Berlin’de bir müzeden atlayarak hayatını kaybeden Atar’ın cenaze izin belgesinde ölüm türü “Adli nedenler”, ölüm nedeni ise “Beyin travması” olarak geçiyor.

  ‘Düşerken hareketsiz’

  Dün İstanbul’da düzenlenen törenin ardından toprağa verilen Atar’ın babası, oğlunun sanat galerisine Türk asıllı patronu E.’nin kardeşi R. ile gittiğini söyledi. Patronun bir açığını bildiği için öldürülmüş olabileceğini iddia eden Altun Atar, “5 görgü tanığının ifadesine göre oğlum düşerken hiçbir refleks göstermemiş. Bu iddiamı doğruluyor. 2 görgü tanığı ise intihar ettiği görüşünde” diye konuştu.

  Telefonu çalındı

  Altun Atar, oğlunun yaşamını yitirmesinin ardından binadan 4 kişinin hızla uzaklaştığını öne sürerek, “Bölgedeki kamera kayıtları incelenmeli” dedi. Oğlunun pasaportunun patronu E.’nin kasasından çıktığını belirten Atar, “Polisin E.’nin ifadesini karakol yerine iş yerinde almasını da eleştirdi. Arkadaşları ise Atar’ın parasının ve telefonunun çalındığını iddia etti.

  Taksim’de onu herkes tanırdı

  BERLİN’de hayatını kaybeden Erkan Atar için arkadaşları, “Onu Taksim’de tanımayan yoktu. Birçok barda ve kafede çalıştı. Gitar çalmayı çok seviyordu. Çok neşeli ve yaşamayı seven bir insandı” dedi. DJ Erkan Atar, 6 ay önce Türkiye’ye tatile gelen Polonyalı Kasia Wozniakowska’ya aşık olmuş, birlikte Polonya’ya giden sevgililer bir süre önce ayrılmıştı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı