Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Oğlu askere gitti

  Zafer TOKUŞ-Aziz GÜVENER - ADAPAZARI (Sakarya) / DHA
  12 Aralık 2009 - 10:11Son Güncelleme : 12 Aralık 2009 - 17:53

  Anayasa Mahkemesi'nin kapatma kararı verdiği DTP'nin Genel Başkanı Ahmet Türk, oğlu Ejder’i bugün askere gönderdi.

  Türk'ün oğlu birliğine teslim oldu / Foto Galeri

   

  SAKARYA'DA ASKERLİK YAPACAK       

   

  Dün akşam kapatılan DTP'nin Genel Başkanı Ahmet Türk'ün oğlu Ejder Türk, bu akşam saatlerinde vatani görevini yapacağı Adapazarı'ndaki birliğine teslim oldu.

   

  /images/100/0x0/55ea7176f018fbb8f88046d4Ahmet Türk'ün Ankara'da bu sabah birlikte kahvaltı yaptıktan sonra uğurladığı Ejder Türk, arkadaşlarıyla birlikte otomobille Adapazarı'na geldi. Birinci Motorize Piyade Tugay Komutanlığı'nın Adapazarı kent merkezindeki Çark Kışlası'nın kapısına gelen Ejder Türk'ün içinde bulunduğu otomobil bekletilmeden içeri alındı. Kışla önündeki caddenin karşısında daha önce burada onun geleceğini haber alan bazı gençlerin gruplar halinde toplandığı, bu nedenle de Çevik Kuvvet ekibinin tedbir aldığı da gözlendi. Kışla önünde aynı gün teslim olmaya gelen diğer asker adayları ise kayıt için kuyrukta beklemeyi sürdürdü.

   

  Siyasal Bilgiler Fakültesi Mezunu olduğu belirtilen ve acemi eğitimini tamamladıktan sonra erbaş olarak 6 ay askerlik yapacak olan Ejder Türk'ün buradaki kayıt işlemlerinin ardından Birinci Motorize Tugay Komutanlığı'na bağlı Kocaeli'nin Kandıra İlçesi'ndeki Piyade Alayı'na gönderileceği öğrenildi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı