Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Oğlu askerdeyken gelinine tecavüz etti

  08 Temmuz 2007 - 14:45Son Güncelleme : 08 Temmuz 2007 - 17:27

  TEKİRDAĞ'ın Çorlu İlçesi'nde eşinin askerde olduğu sırada kayınpederi Yaşar A. tarafından defalarca tecavüze uğradığını iddia eden 21 yaşındaki D.A., polise giderek şikayette bulundu. Gözaltına alınan Yaşar A., çıkartıldığı nöbetçi mahkeme tarafından ‘zorla ırza geçmek’ suçundan tutuklanarak Tekirdağ Kapalı Cezaevi'ne konuldu.

  4 yıl önce D.A. ile evlenen oğlunun 2 yıl önce askere gitmesinden faydalanan kayınpeder Yaşar A., aynı evde yaşadığı Reşadiye Mahallesi'ndeki evde, iddiaya göre gelinine tecavüz etti. Korktuğu için tecavüze uğradığını kimseye anlatamayan D.A., eşi askerde olduğu süre boyunca kayınpederinin defalarca tecavüzüne uğradı. Kayınpederinin, ‘Eşinden ayırırım’ tehditlerinden korkan D.A., yaşadığı korkunç olayı kimseye anlatamadı. Eşinin vatani görevini tamamlayıp eve gelmesinden bir süre sonra D.A., başına gelenleri eşine anlattı. Ancak eşi de babasının böyle birşey yapacağına ihtimal vermedi ve D.A.'nın söylediklerine inanmadı.

  Dün akşam saatlerinde, kayınpeder Yaşar A., tekrar gelini D.A. ile birlikte olmak istedi. Ancak, bu kez kayınpederine direnen D.A., ondan dayak yedi. Bunun üzerine evden kaçıp, Cumhuriyet Polis Karakolu'na giden D.A. başına gelenleri tek tek polislere anlattı. Polis ekibi, hemen eve giderek kayınpeder Yaşar A.'yı gözaltına aldı.

  Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde alınan ifadesinde suçlamaları kabul etmeyen Yaşar A., bu sabah çıkartıldığı nöbetçi mahkeme tarafından ‘zorla ırza geçmek’ suçundan tutuklanarak Tekirdağ Kapalı Cezaevi'ne konuldu.

  Kayınpederi tarafından defalarca tecavüze uğradığını belirten D.A., “Eşim askere gittiği sırada beni kayınpederimin yanına bıraktı. Kayınpederim ise bana defalarca tecavüz etti. Eşimden beni ayıracağını söyleyince ben de korkumdan kimseye bir şey söyleyemedim. Eşime anlatınca onun bu işi bitireceğini düşündüm, ancak o da bana inanmadı. Dün akşam bana tekrar saldırdı. Ben de karşı koyunca beni dövdü. Bunun üzerine karakola giderek olayları anlattım. Kayınpederim tutuklanınca, eşim de anlattıklarımın doğru olduğunu görmüştür” dedi.

   

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 56 Yorum }
  • hakan albayrak 8.7.2007 17:14:45
   Edep,ahlak,namus gibi değerlerden yavaş yavaş uzaklaştığımızı görüp tedbirimiz almamız kaçınılmaz oldu...
  • Necdet Acer 8.7.2007 17:11:55
   ulan serefsiz insan namus icin yasar, vallahi turklugmden utaniyorum.
  • feyzi kanra 8.7.2007 17:04:58
   Bu haber doğru ise her ikisinede yazıklar olsun.Allah verdiği aklı almasın.Kafama takılan şudurki,bu gelin daha böyle bir teşebbüs ilk olduğu an direnmesi,namusunu canı pahasına olsada koruması gerekirdi.Bunu yapmaması sanki o yolun yolcusu imiş gibi geldi bana.Vatanını,malını,namusunu korurken ölen şehittir.Allah bizlere şehitlik nasip etsin.
  • muratcan burak 8.7.2007 17:01:30
   allah hakkımızda hayırlısını versin başımıza taş yağacak
  • Celal Türkoğlu 8.7.2007 17:00:31
   Ne bekliyorsunuz ki?<br>Dini değerleri yozlaştırılmış,ahlaki değerleri yozlaşmış,bu açılardan sağlıklı bir eğitim verilememiş bir toplumda böyle<br>ahlaksızlıkların olması çok doğal.<br>Bu daha buz dağının görünen yüzünden bir örnek sadece.Suyun altında kalan bölümünde kim bilir neler var? Kim bilir ne gizli acılar, ne sessiz feryatlar var?
  • ali küçük 8.7.2007 16:57:38
   şerefsizliğin bu kadarı olur yani karekteriz herif
   
  HaberlerGalatasarayARDA TURANBarcelonaCelticGolElazığPatlama