Ege Haberleri

EGE

  Öğleye kadar ULAŞIM YOK

  Utku BOLULU / İZMİR, (DHA)
  05.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme: 04.06.2013 - 18:01

  GEZİ Parkı gösterileriyle başlayan ve ülke geneline yayılan olaylarda hükümeti uyarmak amacıyla İzmir’de bugün tüm kamu kurumları ve belediyelerde genel grev yapılacak.

  DİSK, KESK, TMMOB ve TTB’nin ortak kararıyla gerçekleştirilecek eylem kapsamında İZELMAN, İZULAŞ, ESHOT kadrolu belediye otobüs şoförleri 12.30’a kadar sefere çıkmayacak.

  DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, “Gezi Parkı’yla başlayan ve ülke geneline yayılan direnişler sonucunda AKP’nin 10 yıllık iktidarı döneminde çıkan antidemokratik yasalara karşı örgütlü olduğumuz İzmir’de, konfederasyonumuza bağlı sendikalarımızla birlikte bir günlük ihtar grevine gidiyoruz” dedi. Sarı, eylemlerin İzmir halkına yönelik olmadığını, AK Parti’nin halk üzerindeki baskı, özel yaşama müdahale, doğa, haksızlık ve hukuksuzluğa karşı yapıldığını söyledi. Genel-İş 1 No’lu Şube Başkanı Fikret Ocak da belediye otobüs şoförlerinin 12.30’a kadar garajlarında bekleyeceklerini açıkladı. İzmirlilerin desteğini yanlarında görmek istediklerini belirten Ocak, Gündoğdu Meydanı’na yürüyeceklerini kaydetti. ? Utku BOLULU


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı