Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Öğlene kadar ulaşım ücretsiz

  AA
  15.09.2014 - 11:34 | Son Güncelleme:

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 2,5 milyona yakın öğrenci ile 110 bin civarında öğretmenin dersbaşı yapacağı İstanbul'da, toplu ulaşımın saat 06.00 ile 13.00 arasında ücretsiz olacağını, okul servislerinin de İSPARK otoparklarına saat 14.00'e kadar ücretsiz şekilde park edebileceğini söyledi.

  Topbaş, Afet Koordinasyon Merkezi'nde (AKOM) düzenlediği basın toplantısında, öğrenci, öğretmen ve velilere yeni eğitim öğretim yılı için başarılar diledi.

  Geçmiş yıllarda İstanbulluların duyarlı davranışlarıyla dersbaşı yapılan haftada trafikte bir sorun yaşanmadığını anlatan Topbaş, bu yıl da zorunlu olunmadıkça trafiğe çıkılmamasını istedi.

  Okulların açıldığı için bazı önlemler aldıklarını işaret eden Topbaş, şunları söyledi:
  "İstanbul'da 2,5 milyona yakın öğrenci ile 110 bin civarında öğretmen dersbaşı yapacak. Özellikle pazartesi 06.00-13.00 itibariyle toplu taşıma araçlarımız ücretsiz olacak. Okul servisleri de okul çevresindeki İSPARK otoparklarında saat 14.00'e kadar ücretsiz olarak araçlarını park edebilecekler. Toplu taşımada 400 bin insanımızı daha taşıyabilecek destek otobüslerimizi devreye sokuyoruz. İstiyoruz ki İstanbullular toplu taşımayı tercih ederken sıkıntı yaşamasınlar."

  Topbaş, bugün yaklaşık bin 250 polis, 800 jandarma ile bin zabıtanın sıkıntılı ortamların oluşmaması için görev başında olacağını aktardı.

  Kentte lokal bir yağışın da beklendiğini hatırlatan Topbaş, İstanbullulardan trafikte dikkatli olmalarını istedi.

  Topbaş, okulların açılması nedeniyle herhangi bir aksaklığın yaşanmaması için yol çalışmalarına ara verdiklerine dikkati çekti.

  Geçen hafta dersbaşı yapan birinci ve 5’inci sınıf öğrencileri için herhangi bir sorunun yaşanmadığını belirten Topbaş, gerekli hassasiyetlerin gösterilmesi durumunda 2014-2015 eğitim ve öğretim yılına da iyi bir başlangıç yapacaklarını düşündüğünü aktardı.

  Öğlene kadar ulaşım ücretsiz Okullar açıldı, trafik yoğunlaştı

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı