"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

Oğlak burcunu tanıyalım (2)

Oğlak insanları, her tecrübenin kendilerine olası katkılarını hesap eder.

Fiziksel eylem, duygusal analiz ve mantık yürütme her zaman daha sonradan gelir. Oğlak istediği amaca ulaşacağını düşündüğü zaman, uzun saatler boyunca istikrarlı bir şekilde çalışabilir. Espri yeteneği ve duygusu gelişkin olan Oğlak insanı, kendisi espri malzemesi olduğu zaman şiddetle tepki gösterir.
Yapılanma ve gerçeklik gezegeni Satürn tarafından yönetilen Oğlak, yaşamın her alanındaki sınırlarını bilmek ve anlamak ihtiyacındadır.
Oğlak, bir sistem, kısıtlamalar, kurallar ve düzenlemeler olmadan, amaçlarına ulaşmakta zorluk çeker ve hatta yolunu kaybedebilir. Kurallar ve düzenlemeler ile içinde bulunduğu sistemi ve toplumsal yapıyı anlamaya çalışır.
Oğlak için bir şeyin gerçekliği anlaşıldığında, onu manipüle etmek ve kontrol altına almak çok daha kolaydır. Bu yaklaşım genellikle Oğlakların iş dünyasında öne çıkmalarının en temel nedenidir.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI