« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Oglago'ya memleketinden övgü

25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları'nda erkekler klasik bireysel 10 kilometre kayaklı koşuda 27:10.4 ile 5. olan milli sporcu Sabahattin Oglago'nun başarısı, memleketi Muş'ta da geniş yankı uyandırdı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şihmus Sinecem, kış oyunlarında Türkiye'nin bugüne kadarki en iyi derecesini elde eden Oglago'yu kutlayarak, sporcuyla gurur duyduklarını söyledi.

Sinecem, Türkiye'nin yaşadığı milli heyecana Muşlular'ın da ortak olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:
“Muş'un adını Türkiye'ye, Türkiye'nin adını da dünyaya duyuran milli kayakçımız Sabahattin Oglago ile ne kadar iftihar etsek azdır. Oglago, çok güzel bir performans göstererek ülkemizi en iyi şekilde temsil etti. Bugüne kadar hiç bir Türk kayakçının elde edemediği başarıyı Muşlu bir kayakçının elde etmesi, sevincimizi ikiye katlamıştır. Dünya'nın gözü Erzurum'daki olimpiyatların üzerindedir. Büyük emek ve harcamalarla gerçekleştirilen bu organizasyon, bölgenin tanıtımı için de son derece faydalı olmuştur.”

Doğu Anadolu Bölgesi'nin hep çetin mevsim şartlarıyla anıldığı, kayak sporunun gelişimiyle birlikte bu düşüncenin değiştiğini anımsatan Sinecem, “Kış mevsiminin hep çetin yüzü ile bölgemiz anılmıştır. Ama artık kayak sporunun gelişimiyle bölge, daha güzel sportif etkinliklerle anılacaktır. Erzurum bunun bir örneğidir. Kayak Milli Takımı'nın önemli isimleri Muşlu kayakçılardır. Yeterli imkan ve olanaklarla Muşlu kayakçılar, ülke genelinde önemli dereceler elde edebilir. Bu açıdan Oglago'nun elde ettiği dereceyi en içten dileklerimle kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz