« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Öfkemin sebebi Ze Roberto'nun teknik ekibiydi

Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom Bayan Voleybol Takımı Antrenörü Giovanni Guidetti, Fenerbahçe taraftarına karşı kötü bir düşüncesi olmadığını vurgulayarak, “Maç esnasındaki sinirimin ve kötü davranışlarımın sebebi, Ze Roberto'nun (Fenerbahçe Antrenörü) teknik ekibiydi” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
İtalyan teknik adam, Fenerbahçe Acıbadem ile oynadıkları Aroma Kadınlar Voleybol 1. Ligi play-off final serisinin üçüncü maçındaki davranışlarıyla ilgili yazılı açıklama yaptı.

Fenerbahçe taraftarına karşı kötü bir düşüncesi olmadığını belirten Guidetti, şunları kaydetti:

“Bence çok iyi bir taraftar grubu ve onların karşısında oynamak çok heyecanlı ve motive edici. Onlara karşı bir kızgınlığım olmadı, olmaz da. Maç esnasındaki sinirimin ve kötü davranışlarımın sebebi, Ze Roberto'nun teknik ekibiydi. Oyuncularımın ve benim gösterdiğim taktik işaretlerini kenardan Fenerbahçe oyuncularına iletiyorlardı. Bir ay önce de aynı sebepten dolayı bir tartışma yaşanmıştı. Ben ve Ze Roberto bunun etik ve adil olmadığına dair karar verdik ve centilmence bir antlaşma yaptık. Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom teknik ekibi bu anlaşmaya hep uydu. Ancak aradan bir ay geçmesine rağmen Ze Roberto'nun ekibinin bunu tekrarlamasına çok şaşırdım. Tepkilerimin sebebi buydu.

Yine de Fenerbahçe Kulübü'nü ve oyuncularını Türkiye şampiyonluğu için, kendi kulübümü ve oyuncularımı da bu muhteşem sezon için tebrik ediyorum. Tüm finalleri oynadık ve Şampiyonlar Ligi şampiyonu olduk.”
Giovanni Guidetti'nin, Fenerbahçe Acıbadem'e şampiyonluğu kaptırdıkları Aroma Kadınlar Voleybol 1. Ligi play-off final serisi üçüncü maçında elindeki taktik tahtasının altından tribünlere yönelik yaptığı parmak işareti tepki almıştı.

Bunları da Beğenebilirsiniz