"Ayşe Baykal" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Ayşe Baykal" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Ayşe Baykal

Öfkeli genç Abdurrahim Boynukalın'a açık mektup;

Silahlar susacaksa, analar ağlamayacaksa, paralel yapının kökü kuruyacaksa, asgari ücretlilerin ve emeklilerin yaşam standardı yükselecekse, ülkemizdeki kutuplaşma bitecekse Hürriyet binasının önünde yaptığın basın açıklamasına (!) destek veriyorum.

Seni dinleyince, yeryüzünde yaşayan tüm Müslümanların hatta Filistinli kardeşlerimizin de huzur ve barışa kavuşacağı hayaline kapıldım bir an.

Hakikaten dünya ve ülkemiz huzura kavuşacaksa, Aydın Bey’den rica edelim ülkeyi terk etsin. Bu mesajı vermek için vurmaya, kırmaya gerek yok.

Ayrıca algı operasyonu yapıyorlar diye bu kadar endişelenmene gerek yok. İçin müsterih olsun. Hürriyet’in yazarlarını yakinen takip eden bir birey olarak ne Tayyip Bey’den nefret ettim ne de teröre sempati duydum.

..........

Cumhurbaşkamızdan medyamıza kadar hepimiz şehitlerimize saygı göstermek ve ailelerin acılarına karşı hassas olmak zorundayız.

Anaların yürekleri yanarken bu yaşananlar onlara haksızlık.

Hangimizin canı onlardan çok yanabilir ki!...

..........

Sayın Başbakanım ve Cumhurbaşkanım,

“Başörtülü bakanım var gururluyum.” (A. Davutoğlu) açıklamalarınızdan sonra gazete binasını taşlayan partililer için bir açıklama yapmanızı bekliyorum.

“Yapılan haberlere öfkelenen gençler kırmışlar, dökmüşler” gibi beyanlarla yapılan saldırıyı küçümseyenlere karşı sesinizi yükseltmezseniz, yarın o taşlar silaha döndüğünde çok geç kalmış olacağız.

X