"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

Öfkelenmeyin öfkelendirmeyin

25 Nisan’daki yazımda açıkça dile getirmiştim.

Ülkemizde o günden itibaren 6 ay boyunca yaşanabilecek beklenmedik ve sarsıcı olayları, 25 Nisan tarihli yazımda detaylı şekilde okuyabilirsiniz. www.niobeastro.com isimli web sitemde ise, net tarihler vermiştim ve 25 Nisan tutulmasını birinci sayfada hiç değiştirmeden tutuyordum ve hâlâ tutuyorum.
Yazdıklarımın birebir gerçekleştiğini gördükten sonra aralık sonuna kadar sağlıklı bir ortamın sağlanması adına, ısrarla herkesten bu yazımı bir kez daha okumalarını rica edeceğim.
Bazen çocuklar daha fazla şey bilir, kimi zaman babalarına sesini yükseltmek zorunda kalır, annelerine bağırmak. Kırıp dökmeden çözülür sorunlar aile içinde, ama işitilmek ön koşuldur iletişimde. Bir ülkeyi paylaşıyoruz kardeşçe hepimiz bir aileyiz, kimimiz öğrenci, kimimiz tinerci, kimimiz polis, kimimiz bir hiçiz.
Politikacılarımız var, mühendislerimiz, askerimiz, doktorumuz, çaycımız, garsonumuz, yanlışlarımız ve doğrumuz. Aşılamayacak sınırlar, konuşulmayan sorunlarımız var, konuşulmaması gerekenler belki de... Tutulmalar sarsıyor, gezegenler uyarıyor, ne oluyorsa Tanrı’nın gözetiminde oluyor, kimimiz öğreniyor, kimimiz erteliyor. Önümüzdeki beş ay boyunca dersimiz; Sosyal Bilgiler, Uluslararası İlişkiler ve Toplumsal Psikoloji.
Öfkelenmemeliyiz, öfkelendirilmemeliyiz ve öfkelendirmemeliyiz...

KOÇ   21 Mart-19 Nisan
Karşı tarafın sözünü tamamlamasına izin vermeniz gerekiyor. Sizin hoşunuza gidecek bir teklif getirmek üzereler.

BOĞA   20 Nisan-20 Mayıs
Planlarınızı paylaşırken duygularınızı işin içine karıştırmamalısınız. Sizi farklı kültürlerle tanıştıracak aktivitelere katılabilirsiniz.

İKİZLER   21 Mayıs-21 Haziran
Karşılaştığınız olaylara farklı açıdan bakmanız çevrenizdeki kişileri etkileyebilir. Aşk hayatınızda olumlu gelişmeler var.

YENGEÇ   22 Haziran-22 Temmuz
Belli konularda fark yaratmak istiyorsanız ne bekliyorsunuz? Enerjinizi konuşarak harcamayın ve bir an önce harekete geçin.

ASLAN   23 Temmuz-22 Ağustos
Limitleri ve sınırları koymalı, mesafeyi belirlemelisiniz. Karışık durumlarla karşılaşsanız bile, yine de tatmin elde edeceksiniz.

BAŞAK   23 Ağustos-22 Eylül
Finansal bir teklif düşünmeye değer olabilir. Bu durum, ilerlenilecek yön aslında sizin gitmeyi düşünmediğiniz yön olsa bile geçerli.

TERAZİ   23 Eylül-22 Ekim
Belli plan ve projeleriniz zirve yapabilir. Dolayısıyla, yaratıcılığınızı ortaya koyabileceğiniz planları öne almalısınız.

AKREP   23 Ekim-21 Kasım
Yeni bir ilişkiyle ilgili beklentilerinizi yüksek tutabilirsiniz. Karşı karşıya olduğunuz bu kişi, ilerlemek istediğiniz konularda size yardımcı olabilir.

YAY   22 Kasım-21 Aralık
Kararınızı vermiş olsanız bile, karşı tarafın düşüncelerini dinlemeniz de fayda var. Arkadaşlarınızla vakit geçirmelisiniz.

OĞLAK   22 Aral›k-19 Ocak
Sizi istediğiniz yere taşıyacağını bilseniz bile, belli bir pozisyon ya da konuda bağlayıcı sözler vermek zorunda olmayabilirsiniz.

KOVA   20 Ocak-18 Şubat
Başlangıçta başaramazsanız tekrar tekrar denemelisiniz. Başlangıçta istenilen sonuç alınamamış bir teklifin üzerinden geçilmesi gerekiyor.

BALIK   19 Şubat- 20 Mart
Ailenizi veya gayrimenkullerinizi ilgilendiren konularda temel kuralları oturtmanın zamanı geldi. Bu konu hakkında yeterince düşündünüz.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI