Ofis Mobilya Fuarı açıldı

Hürriyet Haber
01 Şubat 2011 - 16:41Son Güncelleme : 01 Şubat 2011 - 16:41

CNR EXPO Fuarcılık tarafından Ofis Mobilyaları Sanayici ve İşadamları Derneğinin (OMSİAD) desteğinde düzenlenen Officexpo Ofis Mobilyaları Fuarı açıldı.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, fuarın açılışındaki konuşmasında, ciddi anlamda yenilenme başarısı gösteren mobilya sektörünün, Türkiye'nin önemli sektörlerinden biri olduğunu ve değişen tüketici taleplerine yanıt verebilecek durumda bulunduğunu kaydetti.Türkiye'de kişibaşı mobilya tüketiminin 15 avro iken, Avrupa ülkelerinde 60 avro, ABD'de 100 avro civarında olduğuna işaret eden Şimşek, bu durumun Türkiye'nin potansiyelinin ne kadar yüksek olduğunu gösterdiğini belirtti.

TİM Başkan Vekili Tahsin Öztiryaki ise Türkiye mobilya sektörünün bütün dünyaya kendisini ispatladığını dile getirerek, ofis mobilyası ihracatının artması ve dünya mobilya pazarından daha fazla pay alınması gerektiğine işaret etti.CNR Holding Fuarcılık Grup Başkanı Ali Bulut da fuarın geçen yıla göre yüzde 100 oranında büyüyerek 20 bin metrekarelik alanda düzenlendiğini, fuara katılmak isteyen bazı firmalara yer sağlanamadığını anlattı.Konuşmaların ardından fuarın açılışı gerçekleştirildi.

FUAR 5 ŞUBAT'A KADAR AÇIK KALACAK

İstanbul Fuar Merkezi CNR EXPO'da 1-5 Şubat 2011 tarihleri arasında düzenlenecek olan fuar, 7 milyar dolarlık Türkiye mobilya sektöründe yüzde 25-30 oranında pay alan ofis mobilyaları sektörünün gelişimi için lokomotif olma özelliği taşıyor.

Avrupa ve Ortadoğu'dan alıcıların yoğun ilgi gösterdiği fuar ile sektör beklentilerine uygun olarak AB ülkeleri, Balkanlar ve Ortadoğu pazarlarıyla olan mevcut ticaret çıtasının yükseltilmesi planlanıyor. 100'ün üzerinde markanın yer aldığı fuara 15 bin üzerinde ziyaretçi bekleniyor.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı