« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Offshore şöleni Como Gölü'nde sona erdi

2012 Class 1 Dünya Offshore Şampiyonası İtalya Grand Prix’nde Işıklar-Zabo teknesiyle yarışan Uğur Işık-Christian Zaborowski ikilisi teknik sorunlara rağmen hafta sonunda aldıkları puanlarla şampiyonada 6.sıraya yükselmeyi başardılar.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

21-23 Eylül tarihleri arasında UIM tarafından organize edilen 2012 Class 1 Dünya Offshore Şampiyonası’nın İtalya Como Gölü’nde gerçekleştirilen yarışları tamamlandı.

Şampiyonanın üçüncü etabında Işıklar-Zabo teknesi ile yarışan Uğur Işık ve Christian Zaborowski resmi antrenmanlardaki teknik sorunları nedeniyle grand prix’ye talihsiz bir başlangıç yaptılar. Cuma günkü resmi antrenmanlarda şaft kesen ikili, buna rağmen cumartesi günü ilk startta tüm takımların birbirleri ile aralarında küçük farkların bulunduğu bir zamanla (+ 01.41,00 ) finişe gelmeyi başardılar.

Como Gölü’ndeki parkurun dar bir yapıya sahip olması nedeniyle öndekileri geçebilme şansını yakalayamayan ikili mekanik arıza nedeniyle katılamadıkları antrenman ve sıralama turlarının dezavantajını ne yazık ki bugünkü yarışta da yaşadılar. Cumartesi günkü yarışı 7.sırada tamamlayan ikili, bugün sıralama turlarının olmaması sebebiyle son sırada start aldılar ve  01.05,00’lık zamanla 6.sırada finişe ulaştılar.

Uğur Işık ve Christian Zaborowski’den oluşan 91 numaralı Işıklar-Zabo teknesi toplamda 18 puan ile İtalya Grand Prix’den, şampiyonada 6.sıraya yükselmeyi başararak ayrıldı.

İtalya Grand Prix’nin ilk yarışında birinciliği göğüsleyen takım ise 20.13.36’lık dereceleriyle A. Al Zafeen  -M.Al Marri pilotajındaki 3 numaralı Victory teknesi olurken, ikinci yarışın galibi 95 numarayla yarışan A.Al Neama-M.Nicloni’den oluşan Spirit Of Qatar ( 30.36.71) teknesi oldu.


Bunları da Beğenebilirsiniz