« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ofans defans

GALATASARAY, Jupp Derwall'den buyana ofans, yani hücum zenginliğiyle tanınan bir takımdı. G.Saray maçı seyretmek isteyen herhangi bir futbolsever, stada veya ekran karşısına kurulurken, müthiş hücum zenginliği olan bir takım seyrederdi.

Kanat ATKAYA
SON GÜNCELLEME
G.Saray tarihine karanlık olarak geçecek Held dönemini dışarıda tutarsak, genel manzara, rakibi boğan ve hücum zenginliği yaratan bir futbol oynardı bu takım.

Rize maçının ilk 20 dakikası, umut vericiydi. Hasan Şaş uzun süredir oynamadığı kadar iyi bir oyun sergiledi ve G.Saray rakibini deyim yerindeyse, serseme çevirecek bir futbol oynadı. Tam kendi kendimize ‘‘Bu iş oluyor galiba’’ derken, takım bir anda duruverdi. İlk yarı kazasız belasız atlatıldı. Bu arada Ayhan'ın pozisyonu bana penaltı gibi geldi.

Baliç'in hali

Herneyse, ikinci yarı G.Saray iki radikal değişiklikle oyuna başladı, Baliç, Orhan Ak oyuna girdi. Haliyle Şampiyonlar Ligi'ndeki Olympiakos maçını düşünen Fatih Terim'in bu değişikliği çok da saçma gözükmedi, kağıt üzerinde. Haydi Orhan neyse de, Baliç'in durumu içler acısıydı. Hem Baliç'in hem de Fatih Terim'in şanssızlığı diyelim biz bu duruma.

2.yarı Rize'nin hakimiyeti altında geçti. Demin bahis konusu olan serbest vuruş ve Bratu'nun kullanamadığı pozisyonu saymaz isek (Ha bir de ceza sahası içerisinde kazanılan ve kelimenin tam anlamıyla enayice kullanılan pozisyon var) G.Saray ikinci devrede pozisyon bile üretemedi.

Düşünmek istemiyorum

Son söze gelirsek... Burada ilk söylediğimiz söze döneceğiz. Herkes G.Saray'da neyin yanlış olduğunu düşünüyor, konuşuyor. G.Saray artık ofansif yönüyle değil, sıkıcı defansif yönüyle dikkat çeken bir takım haline geldi.

Maçı İstanbul'da televizyon karşısında seyrettim. Etrafımdaki herkes, ‘‘Önümüzde Olympiakos, Samsun ve Beşiktaş maçları var. Haydi iyi niyetli taraftar gibi iç sahadaki Samsun maçını es geçelim. Bu G.Saray'ı Olympiakos ve Beşiktaş ne hale getirir, düşünmek bile istemiyorum’’ diyordu. Ben de düşünmek istemiyorum.

Bunları da Beğenebilirsiniz