ESKİŞEHİR HABERLERİ

Odunpazarı'ndan çocuklara 'Akıl ve Zeka Oyunları' etkinliği

DHA
27.03.2016 - 13:43Son Güncelleme :
DHA

 

 
ESKİŞEHİR,(DHA)- ESKİŞEHİR Odunpazarı Belediyesi çocuklara yönelik projeler yapmaya devam ediyor. Odunpazarı Belediyesi, çocukların kişisel gelişimine katkı sağlamak adına hayata geçirdiği projeler kapsamında, Emek Oyuncak Kütüphanesi'nde eğitim gören çocuklara 'Akıl ve Zeka Oyunları' etkinliği düzenledi.
 
Gerçekleştirilen Akıl ve Zeka Oyunları etkinlikleri kapsamında Emek Oyuncak Kütüphanesi öğrencileri eğlenerek öğrenme konusunda bilinçlendi. 'Akıl ve Zeka Oyunları' sayesinde çocukların ilgi duydukları alanlardaki oyunlara daha kolay uyum sağlayıp başarılı olacağını vurgulayan yetkililer, çocuklara uygun oyunları belirlemek, bu oyunları öğretmek ve çocukları oyun oynamaya teşvik etmenin öğretmenler ve ebeveynlere düştüğünü ifade etti.  
 
Yetkililer, Emek Oyuncak Kütüphanesinde 90 öğrencinin 6 grup halinde bu eğitimi aldığını ifade etti. Zekâ oyunlarının çocuklara sağlayacağı faydalardan bazılarına değinen yetkililer, çocukların bu oyunlar sayesinde, harfler, sayılar ve renkler gibi kavramları daha kolay öğrendiklerini,  planlı hareket etmeyi öğrendiklerini ve sosyalleşme konusunda yardımcı olduğunu ifade etti.
 
-
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Odunpazarı'ndan çocuklara 'Akıl ve Zeka Oyunları' etkinliği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2016 tarihinde saat 13 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Odunpazarı'ndan çocuklara 'Akıl ve Zeka Oyunları' etkinliği haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı