ESKİŞEHİR HABERLERİ

Odunpazarı’nda Şiir Ve Türkü Dinletisi Gecesi

IHA
04.10.2015 - 15:53Son Güncelleme :

ODUNPAZARI KENT KONSEYİ KÜLTÜR SANAT ÇALIŞMA GRUBU TARAFINDAN ŞİİR VE TÜRKÜ DİNLETİSİ GECESİ DÜZENLENDİ.

IHA

Odunpazarı Kent Konseyi Kültür Sanat Çalışma Grubu tarafından şiir ve türkü dinletisi gecesi düzenlendi.
Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, katıldığı şiir gecesinde, sanatı, sanatçıyı, şiiri ve edebiyatı sevdiklerini ve her zaman desteklemek istediklerini belirtti. Başkan Kurt ayrıca, özgür düşüncenin hâkim olduğu etkinlikler yapmaya gayret ettiklerini ve insana dokunan, insana ulaşan ve insanları insan gibi yaşatan bir ortamı sağlamakla görevli olduklarını kaydetti.
"ÖZGÜRCE DÜŞÜNCENİN İFADE EDİLDİĞİ ETKİNLİKLER YAPIYORUZ"
Başkan Kurt, gecede yaptığı konuşmasında, “Yaptığımız etkinliklerin tümünde özgürce düşüncenin ifade edilebilmesini sağlamaya gayret ediyoruz. Yerel yönetimlerin en büyük işlerinden biriside budur. Biz insana dokunan, insana ulaşan ve insanları insan gibi yaşatan bir ortamı sağlamakla görevliyiz. Odunpazarı Belediyesi’nin olaylara bakışı, olaylara yaklaşımında değişiklik yapma çabası içerisindeyiz ve bunu da 1,5 yıl içerisinde belli bir araya oturttuk diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.
"ÖNCE ÇOCUKLAR VE KADINLAR"
Önce çocukların ve kadınları mutlu olduğu bir Odunpazarı oluşturmayı hedeflediklerini aktaran Başkan Kurt, “Odunpazarı’nda özgürlükleri sonuna kadar kullanabilmemiz lazım. Bunun içinde gerekli olan alt yapıyı oluşturmamız lazım” ifadelerini kullandı.
HALK MERKEZLERİ ÇOĞALACAK
Sosyal demokrat bir biçimde ve katılımcı belediyecilik anlamında hareket eden Odunpazarı Belediyesi’nde, Odunpazarı Kent Konseyi gibi halkın yönetime katılabileceği merkezler yapıldığını anlatan Kurt, “Vadişehir Mahallesi’nde tamamen Odunpazarı Belediyesi’nin işçileriyle yapılan Halk Merkezi binamız bitmek üzere. 4 adet daha halk merkezi açacağız. Bu merkezler 71 Evler, Ihlamurkent, Çankaya ve Erenköy Mahallesi’nde olacak. Büyükdere Mahallesi’nde bulunan halk merkezimizi de bu ayın sonunda açmayı planlıyoruz. Emek Mahallesi’nde Halk Merkezimizi açtık burada aynı zamanda Gençlik Merkezimiz de bulunuyor. Odunpazarı Belediyesi olarak kurduğumuz Kütüphane Müdürlüğü sayesinde belediye bünyesinde şimdiye kadar 15 bin adet kitabımız oldu. Emek,Orhangazi Mahallesinde ve Odunpazarı bölgesinde bulunan arasta çarşısında aktif olarak çalışan kütüphanelerimiz var. Odunpazarı Kent Konseyimizin katkılarıyla Hacı Bektaş Veli Vakfı içerisinde bir kütüphane daha oluşturduk. Bu yıl onuna kadar bitirmeyi hedeflediğimiz Uğur Mumcu parkında bir açık kütüphane oluşturacağız” dedi.
Düzenlenen geceye; Başkan Kazım Kurt, Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı Hasan Atak, şiir ve türkü sevenler katıldı. Odunpazarı Kent Konseyi binasında düzenlenen şiir ve türkü gecesi Kültür Sanat Çalışma Grubu Başkanı Gazi Durusu tarafından organize edildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Odunpazarı’nda Şiir Ve Türkü Dinletisi Gecesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Ekim 2015 tarihinde saat 15 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Odunpazarı’nda Şiir Ve Türkü Dinletisi Gecesi haberi güncellenecektir.

ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:16
 • Guneş
  08:03
 • Öğle
  13:03
 • İkindi
  15:27
 • Akşam
  17:41
 • Yatsı
  19:16
Sayfa Başı