ESKİŞEHİR HABERLERİ

Odunpazarı Belediyesi Kent Konseyi Çocuk Meclisi Kuruluyor

IHA
08.07.2015 - 14:46Son Güncelleme :

ODUNPAZARI BELEDİYESİ KENT KONSEYİ KURULUYOR.

IHA

Odunpazarı Belediyesi Kent Konseyi, kurulan mahalle meclisleri, gençlik meclisi, engelli meclisinin ardından çocuk meclisi için toplantı düzenledi.
Odunpazarı Kent Konseyi Çocuk Meclisi, çocukların kent yönetimindeki rolünün güçlendirilmesi ve sürdürülebilir yaşantı konularında eğitilmesi amacını taşıyor. Çocuklar bu konularda fikir oluşturabilecek, düşüncelerini açıkça söyleyebilecek, çözüm üretebilecek bir alana sahip olacak. Çocukları ve kadınları mutlu bir Odunpazarı oluşturmak için çalıştıklarını belirten Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, çocuk meclisi kurmanın önemli bir konu olduğuna değindi. Kurt, "Siz nasıl bir şehir istiyorsunuz, siz nasıl bir kentte yaşamak istiyorsunuz? Bunların cevabı önemlidir. Çocuklar burada öncelikle özgürlüğü öğrenecek. Çocuk Meclisinde yapılan tartışmalar hiç kimse tarafından yönlendirilmeyecek. Çocuk ne istiyorsa onu konuşmalıdır. Evde her şeyi konuşamıyor, okul da her şeyi konuşamıyor, sokak da her şeyi konuşamıyor. Onların dünyası çok farklıdır. Çocukların o dünyasını yakalamamız lazım. Buradaki yol göstericiler, kolaylaştırıcılar onlara bir şey sunmamalı, onların konuştuklarını not almalılar” dedi.
DEMOKRASİYİ ÖĞRENECEKLER
Çocukların büyüdükleri zaman kendi başlarına ayakta kalabilmeleri için bu yönde kendilerini yetiştirmeleri gerektiğine dikkat çeken Başkan Kurt, çocukların sosyalleşmesi gerektiğini söyledi. Kurt, “Anneden, babadan, öğretmenden, dışarıdakilerden de özgür bir dünya hayal etmelidir. Bizim bunu sağlamamız lazım. Çocuklara demokrasiyi işlememiz lazım. Bu meclis bunu sağlamalıdır. Çocuklar büyüdükleri zaman özgür, ayağı sağlam yere basan bireyler olmalıdır” ifadelerine yer verdi.
Gerçekleşen toplantıya, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı Hasan Atak, Nilüfer Kent Konseyi Çocuk Meclisi Kolaylaştırıcısı Özlem Polat, çocuklar ve aileleri katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Odunpazarı Belediyesi Kent Konseyi Çocuk Meclisi Kuruluyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Temmuz 2015 tarihinde saat 14 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Odunpazarı Belediyesi Kent Konseyi Çocuk Meclisi Kuruluyor haberi güncellenecektir.

ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
21 Kasım 2017, Salı
 • İmsak
  05:59
 • Guneş
  07:42
 • Öğle
  12:55
 • İkindi
  15:29
 • Akşam
  17:46
 • Yatsı
  19:18
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı