ESKİŞEHİR HABERLERİ

Odunpazarı bahara hazır

DHA
26.03.2016 - 11:00Son Güncelleme :
DHA

 

ESKİŞEHİR,(DHA)- ESKİŞEHİR Odunpazarı Belediyesi bahar mevsimini karşılamaya hazırlanıyor. Odunpazarı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri geçen kış mevsiminin ardından ilçe sakinlerinin bahar mevsimini en güzel şekilde geçirmesi için yoğun bir çalışma programı uyguluyorlar.

Odunpazarı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçenin pek çok noktasında asfalt yamama ve kırılan parke taşlarının tamirinin yanı sıra ızgara ve yağmursuyu kanal temizliği çalışması da yapıyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ise ilçe genelinde belirlenen noktalarda 50 kişilik ekip ile ağaç dikimi ve budama çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler ayrıca park ve çocuk oyun alanlarının bakımlarını da yapıyor.

Bölgede bulunan cadde ve sokakları özel yıkama araçları ile yıkayan Temizlik İşleri ekipleri boş arazilere bırakılan moloz atıklarını da topluyor. Ekipler, ilçe genelinde bulunan mahallelerde çöp konteynırlarının tamir, bakım ve dezenfekte işlemlerini yapıyor. Temizlik görevlileri günlük ortalama 400 ton çöp topluyor.Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, "Ekiplerimiz, her gün düzenli olarak temizlik ve çöp toplama hizmeti veriyor. Konteynırlar yıkanıyor ve dezenfekte ediliyor. Bakım ve onarımı yapılan konteynerler yeniden hizmete sunuluyor. Temizlik ve hijyen konusunda çok dikkatli ve titiz davranıyoruz" dedi.

GEÇEN YIL 132 BİN TON KATI ATIK

Geçen yıl toplam 132 bin ton katı atık toplandığını da ifade eden Başkan Kurt, "İlçemizde bu hizmetin sürdürülmesi için 2500 yer üstü, 15 yer altı konteyneri kullanılmaktadır. Yapılan bilgilendirme çalışmaları ve Geri Dönüşüm Hizmetleri'nin yaygınlaştırılması ile kişi başına çöp üretim miktarının azaltılmasını hedefliyoruz. Çöpleri ayrıştırarak yeniden ekonomiye kazandırıyoruz" diye konuştu.

Kış aylarında tuzlama çalışmaları sebebiyle yıpranan asfaltların yamalamasının yapıldığını ifade eden Odunpazarı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü yetkilileri de "İlçe geneline sıkıntı yaratan bölgeler ekiplerimiz tarafından tespit edilerek asfalt çalışmaları yapılmaya devam ediyor. Uygun görülen bölgelerde yağmursuyu ızgarası ve kanal temizliği de yapılıyor. İhtiyaç olan yerlerde parke taşları da tamir edilmeye devam ediyor" dedi.

Park ve bahçe düzenlemeleri ile peyzaj çalışmaları yaptıklarını ve bu seneki hedeflerinin 200 bin metre kare yeşil alan olduğunu vurgulayan yetkililer "Bahara yeşil bir Odunpazarı'nda 'merhaba' diyeceğiz" ifadesini kullandı.

-

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Odunpazarı bahara hazır hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Mart 2016 tarihinde saat 11 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Odunpazarı bahara hazır haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı