Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Odun toplarken suya düşüp kayboldu

  Ufuk AKTUĞ/İSKENDERUN(Hatay), (DHA)
  21 Şubat 2011 - 10:20Son Güncelleme : 21 Şubat 2011 - 10:20

  HATAY’ın İskenderun İlçesi’nde sağanak yağış nedeniyle taşan Belen Deresi kıyısında suyun getirdiği odunları toplayan 18 yaşındaki Ferhat Ateş, ayağının altındaki zeminin çökmesi sonucu dereye düşerek azgın sularda kayboldu.

  İskenderun’a 8 kilometre uzaklıktaki Kışla Köyü yakınlarındaki Belen Deresi, bugün saat 15.30 sıralarında aşırı sağanak yağış nedeniyle taştı. Bu sırada derenin getirdiği odunları toplayan Ferhat Ateş, bastığı toprak zeminin çökmesiyle suya düştü. Akıntıya kapılan Ferhat Ateş’i kurtarmak için yanındaki amcası Şeref Ateş de suya atladı. Ancak, bir grup köylü ve Şeref Ateş’in tüm çabalarına karşın Ferhat Ateş’e ulaşılamadı.

  Olay sonrası Ferhat Ateş’in bulunması için köylüler, jandarma ve Sivil Savunma ekipleri karadan, balık adamlar su altından, Sahil Güvenlik ekipleri de botlarla yüzeyden arama yaptı. Akşam saatlerine kadar yapılan çalışmalardan herhagi bir sonuç alınamadı.

  Acılı baba Mehmet Ateş, oğlunun klima buzdolabı servisi yapan bir işyerinde çalıştığını belirterek, "Buraya arkadaşlarıyla dereyi seyretmeye gelirlerdi. Sele kapılmış. Umudu kesmedik, inşallah bir umut vardır" dedi.

  Köy Muhtarı Mehmet Ateş de, "Sivil ekiplerimiz, köylülerle arama yaptık. Bir çare bulamadık sabah saat 06.00’da yeniden aramaya başlayacağız. Derenin kenarında odun dalını tutayım derken, sel alıp gidiyor. Bütün köylü orada, seli takip ediyorlar. denize kadar bakıldı, ancak bir sonuç alamadık" diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı