Ege Haberleri

EGE

  Ödüllü seramik ustaları buluştu

  Hürriyet Haber
  24.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme: 23.06.2013 - 15:05

  5. Geleneksel Pervin Özdemir Seramik Yarışması'nda bu yıl seramik ‘yüz' heykelleri yarıştı.  Konak Belediyesi ile Türkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyonu işbirliğinde düzenlenen yarışmada 40 eser arasından 12 eser ön elemeyi geçerek büyük jüri önüne çıktı. Yarışma sonucunda; Zeynep Duru, Cahide Sonku yüz heykeliyle birinci seçildi ve 2 bin 500 lira ödül kazandı. Tolga Tunç, Nazım Hikmet Ran yüz heykeliyle ikincilik, Ümit Bilgiç ise Osman Hamdi Bey yüz heykeliyle üçüncülük elde etti.
  Yarışmada dereceye girenler için Alsancak La Cigale Restaurantta ödül töreni düzenlendi. Bir araya gelen kursiyerler yemek sonrası katılım sertifikalarını Konak belediye Başkanı Hakan Tartan'dan, ödüllerini ise eğitmenleri seramik sanatçısı Pervin Özdemir'in elinden aldı.
  Kursiyerlerinin başarısının gurur verici olduğunu belirten Pervin Özdemir,“Şahsım ve öğrencilerim adına sanat ve sanatçı dostu Konak Belediye Başkanımız Hakan Tartan'a destekleri nedeniyle teşekkür ediyorum” dedi.
  Ödüle değer görülen kursiyerleri tek tek kutlayan Başkan Tartan, “Pervin Özdemir, sadece zarafet ve çalışkanlık değil ufkuyla da ön planda oluyor. Kendisiyle de dostluğumuz eskiye dayanır. Sıradan yapılan şeyleri bu öneme çıkartmak büyük bir onur. Sanat dalında alt yapıyı oluşturuyor. Kendisini ve kursiyerlerini kutluyorum” dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı