Gündem Haberleri

    Ödül kazananların tam listesi

    Hürriyet Haber
    11.12.2001 - 11:10 | Son Güncelleme:

    AYDIN Doğan Vakfı'nın nitelikli medya mensubu yetişmesine katkı sağlamak amacıyla İletişim Fakülteleri arasında düzenlediği 13. Genç İletişimciler Yarışması sonuçlandı.

    Yazılı, Görsel, İşitsel, Reklam, Halkla İlişkiler ve İnternet Yayıncılığı dallarında düzenlenen yarışmaya Anadolu Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi, Doğu Akdeniz Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Galatasaray Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Maltepe Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, Yakındoğu Üniversitesi ve Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültelerinin 2000-2001 ders yılında görev üstlenen 564 öğrenci oluşturdukları yapıtlarla katıldılar.

    Yazılı Dal

    Yazılı daldaki yapıtlar; Fikret Ercan başkanlığında Ali Acar, Nurcan Akad, Doğan Akın, Yalçın Çınar, Emre Oral, Doğan Satmış, Sedat Şahmay ve Tufan Türenç 'ten oluşan Seçiciler Kurulu'nca incelendi.

    En İyi Haber Dalı

    Birincilik Ödülü: Detay Gazetesi'nin 32.sayısı sayfa 15'de yayınlanan "Mafya ile Yarış" adlı çalışmasıyla Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi İletişim Bölümü öğrencilerinden Füsun Uzun 'a verildi. 

    En İyi Röportaj Dalı

    Birincilik Ödülü: Mihaber Gazetesi 3.sayısı sayfa 37'de yayınlanan "Eşekli Kütüphaneci" adlı çalışmasıyla Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencilerinden Ayşegül Utku Günaydın 'a verildi.

    En İyi Araştırma İnceleme Dalı

    Birincilik Ödülü:Mihaber Gazetesi 3.sayısı sayfa 6'da yayınlanan "Her Ölüm Erken Ölümdür" adlı çalışmasıyla Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik ve Radyo, Televizyon, Sinema Bölümü öğrencilerinden Güler Emektar, Gökçe Çiçek Çetin ve Özgür Çilek 'e verildi.

    En İyi Fotoğraf Dalı

    Birincilik Ödülü: Mihaber Gazetesi Sayı 3 Sayfa 82'de yayınlanan "15'lik Dansöz" adlı fotoğrafıyla Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Ve Tanıtım Bölümü öğrencilerinden Nadide Burcu Göknar 'a verildi.

    En İyi Magazin Haberciliği Dalı

    Birincilik Ödülü: Genç Anadolu Gazetesi 67.sayı sayfa 2'de yayınlanan "Bu Fitil Delikanlı Bozar" adlı çalışmasıyla Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basın-Yayın Bölümü öğrencilerinden Serhat Karakaya 'ya verildi.

    En İyi Sayfa Düzenlemesi Dalı

    Birincilik Ödülü: İletim Gazetesi Haziran 2001 sayısında yayınlanan çalışmalarıyla İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencilerinden Bayram Yeraltı 'ya verildi.

    Görsel Dal

    Bu dalda yarışmaya katılan çalışmalar Başar Başarır başkanlığında Mete Büyükakpınar, Alican Değer, Kerimcan Kamal, Mehmet Sağnak ve Ahmet Sönmez' den oluşan Seçiciler Kurulu tarafından değerlendirildi.

    En İyi Televizyon Haber Programı

    Birincilik Ödülü: Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basım-Yayımcılık e Sinema-Televizyon Bölümü öğrencilerinden Aslı İşliel, C. Bahar Bayatlıoğlu, Dilek Bayram, Filiz Özden, İsmail Beceneli "Kadınlar Spora" adlı çalışmalarıyla değer görüldüler.

    En İyi Haber-Belgesel-Araştırma Programı

    Birincilik Ödülü: Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-Televizyon-Sinema Bölümü öğrencilerinden ELİF DURAK "Çalışkanım" adlı çalışmasıyla değer görüldü.

    En İyi Magazin Haberciliği

    Birincilik Ödülü: Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Sinema-Televizyon Bölümü öğrencilerinden Uğur Çağlar Ercan, Melih Fehmi Tatlıcın, Güray Varol, Başak Yoldan'ın "Sabun Köpüğü Stand-Up Beyin Fırtınası" adlı çalışmalarına verdi.

    İşitsel Dal 

    Bu dalda yarışmaya katılan çalışmalar Hakan Çelik 'in başkanlığında toplanan ve Yavuz Baydar ve Ender Uslu 'dan oluşan Seçiciler Kurulu tarafından değerlendirildi.

    En İyi Haber Programı

    Birincilik Ödülünü Ankara Üniversitesi İletişim FakültesiRadyo, Televizyon, Sinema ve Gazetecilik Bölümü öğrencilerinden Başak Othan ve Volkan Yılmaztürk'ün "Süreç" adlı çalışmasına verdi.

    Diğer Radyo Programı Türleri

    Seçiciler Kurulu Birincilik Ödülünüiki çalışma arasında paylaştırdı.

    Birincilik Ödülünü (1) Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon, Sinema Bölümü öğrencilerinden Suphi Değer'in "Demiratın Yolcuları" adlı çalışması ve (2) Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basım-Yayımcılık Bölümü öğrencilerinden Hande Özgençay'ın "Gülriz Sururi" adlı çalışmalarıyla paylaştılar.

    Reklam Dalı

    Ali Atıf Bir, Barış Akbaş, Yüksel Doğru, Uğur Çakır ve Emre Noyan 'dan oluşan Ön Jüri çalışmaları değerlendirip daha sonraCaner Tunaman 'ın başkanlığında Ali Atıf Bir, Ayşe Sözeri Cemal, Viki Habif, Faruk Kaptan, Kemal Sezer, Cem Topçuoğlu ve Mehmet Ural 'dan oluşan Seçiciler Kurulu çalışmaları değerlendirdi.

    EN İYİ REKLAM KAMPANYASI

    Birincilik Ödülü: Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik, Halkla İlişkiler ve Tanıtım ile Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerindenAlper Şahin, Ece Özmen, Eda Öztürk, Şirin Ediger, Ozan Can Bozkurt, Arda Erdik'in "Kreatif" adlı çalışmasına verildi.

    EN İYİ REKLAM KAMPANYASI FİLMİ SENARYOSU

    Birincilik Ödülüne: Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik, Halkla İlişkiler ve Tanıtım ile Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerinden Alper Şahin, Ece Özmen, Eda Öztürk, Şirin Ediger, Ozan Can Boskurt, Arda Erdik'in "Kreatif" adlı çalışmalarıyla değer görüldüler.

    EN İYİ BASIN DERGİ REKLAMI METNİ

    Birincilik Ödülü'nün Başkent Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencilerinden Çağrı Keskin, Berk Yeğenoğlu, Şeniz Kıvanç'ın "Ermeni Soykırımı Entegre İletişim Kampanyası" adlı çalışmalarına verilmesini kararlaştırdı.

    EN İYİ RADYO REKLAMI METNİ

    Seçiciler Kurulu bu dalda ödüle değer çalışma bulunamamıştır.

    EN İYİ STRATEJİ

    Birincilik Ödülü: Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencilerinden Hakan Göksel'in "Demir Ağlarla Ördük Anayurdu Dört Baştan" adlı çalışmasıyla değer görüldü.

    EN İYİ MEDYA PLANI

    Seçiciler Kurulu bu dalda ödüle değer çalışma bulunamamıştır.

    HALKLA İLİŞKİLER DALI

    Sibel Asna başkanlığında Ceyda Aydede ve Necla Zarakol 'dan oluşan Seçiciler Kurulu çalışmaları değerlendirdi.

    EN İYİ İLETİŞİM STRATEJİSİ

    Seçiciler Kurulu Birincilik Ödülünü iki çalışma arasında paylaştırdı.

    Birincilik Ödülüne: (1) Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım ve Gazetecilik Bölümü öğrencilerinden Berivan Büçkün, Birgül Temiztürk, Deniz Sözüdoğru, Emine Özen Okat, Nahit Erdem Köker, Serkan Erdur, Dilşah Maral "Kampüs Köy" adlı çalışmalarıyla; (2)Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencilerinden Çiğdem Erarslan, Ejona Lika, Hasan Ekmekçi, "Yürürken Tek Başına, Yürüyüşte Hep Beraber" adlı çalışmalarıyla değer görüldüler.

    STRATEJİYİ EN İYİ YANSITAN PROJE

    Birincilik Ödülünün: Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik, Radyo-Televizyon-Sinema, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencilerinden Ebru Karamanlıoğlu, sinem Ok, Mehmet Çakır, Sibel Kement, Arif Bıyıklı'nın "Bilimle Varız" adlı çalışmalarına verilmesini kararlaştırdı.

    E
    N İYİ PROJE UYGULAMASI

    Birincilik Ödülüne: Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencilerinden Meral Şişman, Selin Bayer "Çocuk Hakları Kampanyası" adlı çalışmalarıyla değer görüldüler.

    İNTERNET YAYINCILIĞI DALI

    Serdar Kuzuloğlu başkanlığında; Ali Argın, Ziya Artam, Yurtsan Atakan, Mine Canyürek ve Gökhan Özçevik 'ten oluşan Seçiciler Kurulu gelen çalışmaları değerlendirdi.

    EN İYİ INTERNET YAYINI

    Birincilik Ödülüne: Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon, Sinema Gazetecilik, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencilerinden Ahmet Görmez, Şafak Akyol, Ferduse Dilek İyigün, muhammet Fatih Kaya, Gülşah Demircan, Vuslat Çerçi Hilal Sevencan "http://ilef.ankara.edu.tr/i3" adlı çalışmalarıyla değer görüldüler.

    EN İYİ KİŞİSEL SİTE

    Seçiciler Kurulu Birincilik Ödülünü iki çalışma arasında paylaştırdı.

    Birincilik Ödülüne: (1) Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya ve İletişim Sistemleri Bölümü öğrencilerinden Ali Aksöz, "www.lostlibrary.org" adlı çalışmasıyla ve (2) Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü öğrencilerinden Arda Erdikmen "www.kisafilm.org" adlı çalışmasıyla ödülü paylaştılar.

    EN İYİ INTERNET HABERİ

    Seçiciler Kurulu bu dalda Birincilik Ödülü'ne değer çalışma bulamamıştır.

    *13.Genç İletişimciler Yarışması'nın Ödül Töreni 24 Ocak 2002 Perşembe günü Hürriyet Medya Towers Çetin Emeç Konferans Salonu'nda yapılacaktır.

     

    Etiketler:
    

    EN ÇOK OKUNAN HABERLER

      Sayfa Başı