ANKARA HABERLERİ

ODTÜ’lü mühendis sıfırdan başladı

Hürriyet Haber
17.10.2017 - 15:36Son Güncelleme :

Yenimahalle Belediyesi Meslek Edindirme Hobi Kursları’nda (YENİMEK) okuma yazma öğrenen ODTÜ mezunu mühendis Gülseçen Kök Elçi, tam her şey bitti derken gösterdiği azim ve yaşama sevinci ile hayata yeniden tutundu.

Hürriyet Haber

Geçirdiği rahatsızlığın tüm bildiklerini sıfırlamasına rağmen eşi ve iki çocuğunun desteği ile yaşama sıkı sıkı sarılan Gülseçen Kök Elçi, okuma yazma öğrenerek başarılarla dolu geçmişine geri dönebilmek için var gücü ile çalışıyor. Yenimahalle Turgut Özal Mahallesi’nde yaşayan 40 yaşındaki ODTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisi Gülseçen Kök Elçi, 5 yıl önce uykusunda fenalaşarak hastaneye kaldırıldı. Aort damarının patlaması sonucu Elçi’nin vücudunun sağ tarafı felç oldu. Beş milyonda bir görülen ‘Global Afazi’ tanısı konulan genç kadın okuma-yazma ve konuşma yetisini kaybetti. Doktorların “iyileşmez” dediği Kök pes etmedi, yıllarca süren yaşam mücadelesinin ardından hayata yeniden tutundu, YENİMEK'te tekrar okumaya, yazmaya ve konuşmaya başladı.

SEVGİMİZİ PERÇİNLEDİ

Eşi Gülseçen'i bir an olsun yalnız bırakmayan ve çok sevdiğini söyleyen Ferhat Elçi, sınıf arkadaşı olduklarını ve büyük bir aşkla evlendiklerini söyledi. Yaşadıkları zorlu sürecin sevgilerini perçinlediğini belirten Elçi, “Eşimle ODTÜ’de aynı sınıftaydık. Arkadaşlığımız aşka dönüştü ve evlendik. Eşimi ilk günkü gibi seviyorum. 14 yıllık evliyiz. 13 yaşında bir kızımız ve 9 yaşında bir oğlumuz var. Eşim rahatsızlandıktan sonra umudumu hiçbir zaman yitirmedim. İyileşeceğine inanıyorum. Onun için elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Her şeyin başı sağlık. Hayatta hiçbir zaman pes etmemek gerekiyor. Nefes aldığımız sürece bir umut var. Eşim YENİMEK’teki kursu kendisi buldu ve kaydolmak istedi. Ben bağlama öğreniyonum, kızım da piyano kursuna başladı” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden ODTÜ’lü mühendis sıfırdan başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Ekim 2017 tarihinde saat 15 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ODTÜ’lü mühendis sıfırdan başladı haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı