ANTALYA HABERLERİ

ODTÜ öğrencilerinin 'Döşemealtı' araştırmaları

DHA
03.04.2018 - 10:46Son Güncelleme :
DHA

 

ANTALYA, (DHA) - DÜNYANIN en saygın üniversiteleri arasında yer alan Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nin (ODTÜ) Mimarlık Fakültesi Kentsel Tasarım Yüksek Lisans Stüdyosu öğrencilerinin, Döşemealtı'nda yürüttüğü 'Çeper Şehirciliği' konulu tasarım araştırmalarının ilk dönem çalışmaları tamamlandı.

ODTÜ Mimarlık Fakültesi Kentsel Tasarım Yüksek Lisans Stüdyosu öğrencileri, ekim ayında planlama projesi yapmak, bilgi toplamak ve yerinde incelemelerde bulunmak üzere Döşemealtı'na geldi. Doç. Dr. Olgu Çalışkan ve Doç. Dr. Müge Akkar Ercan ile birlikte ilçeye gelen mimar, şehir plancısı ve peyzaj mimarı 17 yüksek lisans öğrencisi, 4 gün boyunca bölgede incelemelerde bulundu.

DÖŞEMEALTI'NI ARAŞTIRDILAR

17 yüksek lisans öğrencisinin araştırmaları sonucu hazırladıkları 6 projenin sunumu gerçekleştirildi. Döşemealtı Belediyesi Meclis salonunda Başkan Turgay Genç, Başkan Yardımcısı Naci Alın ve meclis üyelerine farklı mahalleler için hazırladıkları 6 projenin sunumunu yapan yüksek lisans öğrencileri, ikinci dönem çalışmalarının hazırlıklarına başladıklarını söyledi.

6 PROJE HAZIRLANDI

İlçenin kendine özgü dokusuna zarar vermeden kültürel zenginliklerini koruyarak modern kentleşme anlamında hazırlanan projelerin sunumu için ilçeye gelen öğrenciler, Atatürk Caddesi, Çıplaklı Mahallesi TOKİ Konutları, Kuzeykent bölümünde kalan toplu yapılaşmanın bulunduğu Palm City Konakları, Bademağacı ve Kırkgöz ile ilgili hazırladıkları projeleri tek tek anlattı. Yüksek lisans öğrencileri, hazırladıkları proje kitapçığını da Başkan Turgay Genç'e sundu.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Antalya haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Antalya haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde ODTÜ öğrencilerinin 'Döşemealtı' araştırmaları haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı