"Yalçın Bayer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Yalçın Bayer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Yalçın Bayer

ODTÜ’lülere yakışmadı

HÜRRİYET Gazetesi’nin Ankara ekinde (23 Ekim 2011) ‘ODTÜ’de arbede’ başlıklı Murat Şahin imzalı haberde; ODTÜ’de terör örgütünü protesto etmek için Türk Bayrağı açan bir grup ile kendilerini ODTÜ Barış İnisiyatifi olarak adlandıran bir grup arasında arbede çıktığı ve yaralanmalar olduğu bildiriliyor.

Ancak ODTÜ Barış İnisiyatifi adını veren bu grubun “kampüs içinde Türk Bayrağı ile gerçekleştirilecek hiçbir eyleme izin vermeyecekleri” cümlesini okuyunca iliklerime kadar irkildim.
Bağımsızlığımızın simgesi o kutsal bayrağımız Başkentin göbeğindeki bir üniversitemizde kendilerine barışçı, ilerici, demokrat kisvesi takınan bir güruh tarafından yasaklanmaya çalışılıyor.
Yazıklar ve lanet olsun.
Avni KAVLAK
NOT: Son olaylarda önceki gün ODTÜ’de bir saldırı ve yaralanma yaşandı. ODTÜ tarihiyle, kültürüyle her ne kadar politize bir yapıda olsa da, olayların kısmen daha az ve tepkilerin serinkanlı yaşandığı bir üniversitedir. Bu özelliğin bundan sonra da sürmesi için her kesime aynı oranda görev düşüyor.

ODTÜ’lülere yakışmadı

17 YILDIR Çayyolu semtinde oturuyorum. Büyükşehir Belediyesi’nin yapmakla yükümlü olduğu kaldırımlar 2432. Cad. (eski 8.cadde) bunca yıldır aynı duruyor. Yenimahalle Belediyesi çok güzel kaldırımlar yaptı. Büyükşehir’in görevi nedir?
Kamil UÇAK

Anlamlı isimlerle bir Kültür Merkezi

“ATATÜRK’ün İzinde Cumhuriyetle Aydınlık Yarınlara” anlayışından hareketle, Yenimahalle Belediyesi’nin yaptırdığı Nazım Hikmet Kültür Merkezi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda açılıyor. 40 bin m2’lik kapalı alanda tiyatro, kongre ve gösteri salonları ile değişik aktivitelere ayrılmış mekanlar yer alıyor. Volkan Konak konseri ardından Yıldız Kenter Tiyatro Salonu’nda tiyatro ve Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Gösteri Salonu’nda ‘gösterilerle’ açılacak merkez, bir ilçe belediyesi tarafından yapılmış en büyük kültür yatırımı özelliğini taşıyor.

X