KAYSERİ HABERLERİ

ODTÜ Kayseri Koleji’nde 3. ELT Konferansı gerçekleştirildi.

DHA
11.04.2016 - 17:27Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ (dha)- İNGİLİZCE’nin öğretimi konusunda profesyonel kişilerin, özel okullarda ve devlet okullarında çalışan İngilizce öğretmenlerinin ve üniversite öğrencilerinin katılımıyla “Yeni Nesli Geleceğe Hazırlamak” adlı 3. ELT konferansı ODTÜ Geliştirme Vakfı Kayseri Okulları ev sahipliğiyle gerçekleştirildi.

Gün boyunca devam eden etkinlikte katılımcılar İngilizcenin öğretimi konusunda başarılı uzmanlar tarafından gerçekleştirilen sunumlara katılma fırsatı yakaladı. Sunumlar ,Express Education ile birlikte çalışmakta olan John Barth, Lead|Turkey için çalışmakta olan JT Rehill ve deneyimli bir Delta/Celta öğretmen eğitmeni olan Ray Wiggin tarafından gerçekleştirildi. Buna ek olarak, katılımcılar ODTÜ Geliştirme Vakfı Ankara Okullarında İngilizce Öğretmeni olarak görev yapmakta olan Victor Gerald Paige ve Emel Atasoy’un gerçekleştirmiş oldukları uygulanabilir öğretim teknikleri konusunda bilgi sahibi oldular. Katılımcılar gelişmekte olan dijital çağda öğrencilerin bu yöndeki ihtiyaçlarını karşılamaları konusunda yeni fikirler edinme fırsatı buldular. Hızla değişen dünyada öğrencilere daha iyi donanım sağlamak için kullanılabilecek eleştirel düşünme becerileri, yaratıcılık ve işbirliği konuları sunumlarda ağırlıklı olarak ele alındı.

Konferansta verilen molalarda ve öğle yemeğinde katılımcılar fikir alışverişinde bulunmaktan keyif aldılar. Buna ek olarak, ODTÜ Geliştirme Vakfı Kayseri Okulları Müzik Öğretmeni Kıvanç Büyümez ve ekibi katılımcılara mini bir konser verdi. Konferans sonunda sponsorlar tarafından gönderilen çeşitli İngilizce kaynaklar, online eğitim paketleri ve bir adet tablet yapılan çekilişle katılımcılara verildi.
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden ODTÜ Kayseri Koleji’nde 3. ELT Konferansı gerçekleştirildi. hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Nisan 2016 tarihinde saat 17 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ODTÜ Kayseri Koleji’nde 3. ELT Konferansı gerçekleştirildi. haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

10 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  05:54
 • Guneş
  07:38
 • Öğle
  12:42
 • İkindi
  15:09
 • Akşam
  17:24
 • Yatsı
  18:57
Sayfa Başı