ANKARA HABERLERİ

ODTÜ bu kez oyun yapacak

Dila DİNÇ
10.08.2009 - 00:45Son Güncelleme :

YEREL HABERLER ANKARA

Dila DİNÇ

ORTA Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Enformatik Enstitüsü bünyesinde, Türkiye’de ilk defa açılan Oyun Teknolojileri Yüksek Lisans Programı, 2009-2010 sonbahar dönemi için ilk öğrencilerini alacak. Oyun Teknolojileri Yüksek Lisans Programı’na girmeyi hak edecek öğrenciler dünyada çok büyük bir ekonomik hacme sahip olan bilgisayar oyunu sektörüne adım atmış olacaklar.

Bölümün temel amacı oyun geliştirme endüstrisi için uygun yöntemleri belirlemek ve öğrencilerin oyun geliştirme alanında uzman haline gelmesine yardımcı olmak olarak belirlendi.

Tüm disiplinlerden öğrencilerin başvurusunu desteklemekle birlikte başvuracak adaylardan lisans derecesinin yanı sıra matematik ve bilgisayar programlama altyapısı istiyor. Bu konularda eksikleri olan adayların, programa kabul edildikleri takdirde; öncelikle bilimsel hazırlık kapsamında ODTÜ’de açılan dersleri alarak eksiklerini kapatmaları gerekiyor.

Fizik, matematik, bilgisayar bilimi, elektronik mühendisliği, endüstriyel tasarım, bilgisayar eğitimi ve öğretim teknolojileri gibi bilimsel alanlarla ilişkili olan Oyun Teknolojileri yüksek lisans programı için araylar 15 Ağustos’ta mülakata çağrılacaklar.

Başvuru için ALES Sayısal puan türünden 60, ODTÜ İngilizce Yetrlilik Sınavı (İYS)’ndan 65 ve/veya TOEFL IBT’den 79 ve üzeri puan almış olmayı gerektiren programa başvuru ve program içeriği ile ilgili daha detaylı bilgiye http://www.ii.metu.edu.tr/index.php internet adresinden ulaşılabilir.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden ODTÜ bu kez oyun yapacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Ağustos 2009 tarihinde saat 00 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ODTÜ bu kez oyun yapacak haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:06
 • Guneş
  07:53
 • Öğle
  12:53
 • İkindi
  15:17
 • Akşam
  17:31
 • Yatsı
  19:06
Sayfa Başı