ORDU HABERLERİ

Odh’de MR Ve Ct İhalesi İptal

IHA
02.07.2015 - 15:43Son Güncelleme :

ORDU KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL SEKRETERİ DR. MURAT KÜÇÜKOĞLU

IHA

Ordu İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Murat Küçükoğlu, Ordu’daki sağlık tesislerine kurulacak olan MR(manyetik rezonans) görüntüleme cihazı ve CT (bilgisayarlı tomografi) cihazı görüntüleme hizmeti alımı ihalesinin yüklenici firmanın ihale şartnamelerindeki yerine getirmemesi sebebiyle iptal edildiğini açıkladı.
Küçükoğlu, yaptığı açıklamada, Ordu İli Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı sağlık tesislerine kurulacak MR(manyetik rezonans) görüntüleme cihazı ve CT cihazı (bilgisayarlı tomografi) için özel bir firma ile 28 Ağustos 2013 tarihinde sözleşme imzalandığını belirtti.
Ancak yüklenici firmanın Ordu Devlet Hastanesi’nde taahhütnamede belirtilen şartları sözleşme hükümlerine uygun olarak yerine getirmediği, idarenin on gün süreli ve nedenleri açıkça belirtilen ihtarına rağmen aynı durumun devam ettiğini belirten Küçükoğlu, ayrıca yüklenicinin taahhüdünü ihale dokümanı ve sözleşme hükümlerine göre yerine getirme konusunda gayret göstermediği gerekçesiyle yüklenici ile imzalanan sözleşme 22 Haziran 2015 tarihi itibariyle zorunlu olarak feshedildiğini kaydetti.
Küçükoğlu, “SB-ODÜ Eğitim ve Araştırma Hastanemizde bulunan MR cihazımız ile Ordu Devlet Hastanesi, Ünye Devlet Hastanesi ve Fatsa Devlet Hastanelerimizde bulunan CT(tomogtafi) cihazlarımızla 7/24 saat kesintisiz görüntüleme hizmetimiz devam etmektedir. Genel Sekreterliğimiz tarafından ivedi olarak yeni ihale sürecine başlanmış olup, vatandaşlarımıza kaliteli, etkin ve verimli sağlık hizmeti sunabilmek için gayretimiz artarak devam edecektir” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ordu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ordu ilinden Odh’de MR Ve Ct İhalesi İptal hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Odh’de MR Ve Ct İhalesi İptal haberi güncellenecektir.

ORDU NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  05:48
 • Guneş
  07:37
 • Öğle
  12:34
 • İkindi
  14:54
 • Akşam
  17:08
 • Yatsı
  18:45
Sayfa Başı