« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ödense şaşardık

Aylardır para bekleyen sarı kırmızılılara dün de ödeme yapılmazken, bazı futbolcuların eylem yapmayı düşündüğünü öğrenen Gerets, olağanüstü toplantı yapıp, krizi önledi.

Bayram AYDIN - Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME
GALATASARAY’da, futbolcuların aylardır ödenmeyen alacakları dün de verilmezken, olası bir krizi Teknik Direktör Eric Gerets’in önlediği ortaya çıktı.

Uzun süredir para bekleyen futbolcular, dün sabah yaptıkları antrenmandan sonra banka hesaplarını tekrar kontrol ettiler ama yine umduklarını bulamadılar. Bazı oyuncular bu durumu Sportif Direktör Bülent Tulun’a anlatarak dert yandılar. Yöneticiler ise, ödemelerin Başkan Özhan Canaydın’ın Futbol Federasyonu kongresi için Ankara’da bulunması nedeniyle yapılamadığını ifade etti.

Krizi Gerets önledi

Paraların ödenmemesi takımdaki huzursuzluğu daha da artırırken, bazı oyuncuların eylem yapmayı düşündüğünü öğrenen Teknik Direktör Eric Gerets, olası bir krizi önlemek için olağanüstü toplantı yaptı. Gerets’in, "Sizin kadar ben de mağdur durumdayım. Şu anda tepki gösterirsek hiçbir şey elde edemeyiz. Yapılacak en iyi şey sahaya çıkıp oynamak. Hiç olmazsa bu hafta sonuna dek parayı düşünmeyelim" diyerek, futbolcuları sakinleştirdiği belirtildi.

Paralarını alamadıkları için daha önce sorun çıkaran Tomas ve İliç’in, yakınlarına, "Paraların ödenmemesi bizim için sürpriz olmadı. Çünkü bu durumu defalarca yaşadık. Bizler beklemeye alıştık, onlar ise tarih vermeye alıştılar" dedikleri ifade edildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz